مقالات

اصلاح فرم بینی با فیلر

اصلاح فرم بینی با تزریق فیلر

رسیدن به چهره‌ای بی نقص و زیبا تقریباً برای همه افراد دارای اهمیت است. از آنجایی که انجام عمل‌های زیبایی بسیار سخت و طاقت‌فرسا است افراد کمتری از جراحی استقبال می‌کنند. بینی یکی از اجزای مهم صورت است که در زیبایی بسیار تأثیر گذار است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و بروز روش‌های نوین، ترفندهایی جایگزین عمل‌های جراحی شده است که همه افراد می‌توانند از آن استفاده کنند. این روش جدید دارای مزیت‌هایی است که ارزش آن را چند برابر می‌کند. اگر قصد دارید درباره اصلاح فرم بینی با تزریق فیلر اطلاعات بیشتری را کسب کنید در ادامه مقاله با ما باشید.

فیلر بینی چیست؟

بینی یکی از اجزای مهم در صورت است که با جراحی آن می‌توانیم شاهد تغییرات زیادی باشیم. در میان افرادی هستند که به هر دلیل مایل به انجام عمل زیبایی نیستند از این رو می‌بایست به سراغ روش‌های دیگر بروند. تزریق فیلر بینی جز روش‌های تقریباً جدید است که چند سالی است در ایران رواج زیادی پیدا کرده است. ناگفته نماند که ترویج آن بدون دلیل نبوده و این روش دارای مزیت‌های زیادی است.

در تزریق فیلر بینی، ژلی به بینی تزریق می‌شود که باعث تغییراتی در فرم بینی می‌شود. البته این تغییرات و هم چنین مقدار ژل تزریق شده قبل از عمل توسط پزشک و مراجعه کننده به خوبی مشخص می‌شود. بسته به فرم بینی و مشکل مراجعه کننده پزشک مشخص خواهد کرد که چه میزان ژلی را به بینی تزریق کند. این روش نسبت به روش‌های دیگر از دردسرهای بسیار کمی برخوردار است و نتایج خوبی را به دنبال دارد. به همین دلیل است که افراد در رده سنی مختلف از آن استقبال می‌کنند.

فیلر بینی

فیلر بینی چقدر ماندگاری دارد

ماندگاری تزریق فیلر بینی یکی از پارامترهای بسیار مهم برای مراجعه کنندگان است. در واقع این پارامتر می‌تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد که شامل مواد تزریق شده و نحوه تزریق می‌شود. به طور معمولی مدت زمان ماندگاری بین ۶ تا ۱۲ ماه است. از آنجایی که بینی هیچ حرکتی ندارد می‌توان گفت که مدت زمان ماندگاری ژل بیشتر می‌شود. البته در این مابین می‌بایست رعایت‌هایی صورت گیرد که ماندگاری افزایش یابد.

اصلاح فرم بینی با فیلر چگونه است ؟

اصلاخ فرم بینی با فیلر همانند روش‌های دیگر دارای مرحله‌هایی است که به ترتیب صورت می‌گیرد. دانستن این مراحل قبل از انجام عمل بی فایده نیست و می‌تواند مراجعه کننده را با مراحل به خوبی آشنا و آماده کند.

در مرحله اول تزریق فیلر بینی ابتدا به مدت ۲۰-۳۰ دقیقه با پمادهای موجود بینی را بی حس کرده و بعد از آن ضدعفونی می‌کنند تا عمل به صورت ایمنی صورت گیرد.

تزریق ژل به بینی می‌تواند با موارد مختلف باشد که یکی از آنها کانولا است. کانولا نسبت به ابزارهای دیگر کبودی و آسیب کمتری ایجاد می‌کند.

بعد از تزریق ژل پزشک محل تزریق را به آرامی ماساژ داده تا ژل وارد شده به خوبی پخش شود و در یک جا جمع نشود. البته تمامی این مراحل نیاز به تجربه دارد تا به بهترین صورت ممکن صورت پذیرد.

بعد از انجام این مراحل از بیمار خواسته می‌شود که تا مدت زمان ۲۴ ساعت به هیچ عنوان آرایشی بر روی بینی صورت نگیرد و هم چنین از دوش گرفتن اجتناب شود.

همان طور که در مطالب فوق به آن اشاره کردیم ماندگاری این روش می‌تواند تقریباً تا یک سال باشد. هم چنین با انجام پی در پی آن به‌مرور زمان بینی شکل می‌گیرد و مشکل یا نقض مورد نظر از بین خواهد رفت. البته توجه داشته باشید که منظور از انجام پی در پی تزریق ماهانه آن نیست بلکه زمانی است که اثر تزریق قبلی از بین برود.

۵ مزیت تزریق فیلر بینی نسبت به سایر روش‌ها

تزریق فیلر به بینی همانند تمام روش‌های دیگر دارای مزیت‌هایی است که قبل از انجام آن می‌بایست نسبت به آن اطلاعاتی داشت. این روش نسبت به روش‌های جراحی بسیار معقول‌تر و هم چنین بی خطر است. در ادامه به چند مزیت اساسی در تزریق فیلر بینی اشاره می‌کنیم.

۱-داشتن هزینه کمتر نسبت به عمل جراحی: داشتن هزینه کمتر یکی از مزایای مهم در تزریق فیلر بینی است که برای افرادی که به این موضوع اهمیت زیادی می‌دهند بسیار مورد اهمیت است به خصوص افرادی که از پرداخت هزینه‌های گزاف محروم هستند این روش می‌تواند مناسب باشد.

۲-بدون دوره ریکاوری و استراحت: در عمل‌ها و جراحی بینی، استراحت یک نکته بسیار مهم است که گاهی تا یک ماه طول می‌کشد اما دز اصلاح فرم بینی با فیلر هیچ دوره ریکاوری و استراحتی وجود نخواهد داشت. فرد بعد از انجام عمل خود می‌تواند به فعالیت‌های روزانه ادامه دهد.

۳-غیر تهاجمی بودن تزریق فیلر: تزریق فیلر به بینی تنها با تزریق چند بار سوزن صورت می‌گیرد. هم چنین قبل از تزریق بی حسی موضوعی به روی بینی زده می‌شود و در نهایت انجام عمل تنها ۱۰-۱۵ دقیقه صورت می‌گیرد. از این رو این عمل کاملاً غیرتهاجمی است و هیچ گونه خطری را برای بیمار نخواهد داشت.

۴-مشاهده نتیجه بعد از تزریق: همان طور که می‌دانید نتیجه انجام عمل بعد از مدت‌ها نمایان می‌شود اما نتیجه نهایی تزریق فیلر بلافاصله بعد از عمل نشان داده می‌شود.

۵-داشتن عوارض کم نسبت به عمل‌های زیبایی: بسیاری از افراد که از عمل‌های زیبایی دوری می‌کنند به دلیل عوارض آن است. در تزریق فیلر به بینی این عوارض دیده نمی‌شود و فرد می‌تواند با خیال راحت عمل خود را انجام دهد.

آیا تزریق فیلر دارای درد زیادی است؟

همان طور که در مطالب فوق به آن اشاره کردیم تزریق فیلر به بینی نسبت به دیگر عمل‌ها از عوارض کمتری برخوردار است. همین موارد در کنار یکدیگر باعث شده است که دارای درد کمتری باشد. البته قبل از انجام عمل تزریق فیلر، بی حسی موضوعی به مراجعه کننده تزریق می‌شود تا درد کمتری را حس کند. افرادی که به درد بسیار حساس هستند و یا فوبیا دارند می‌توانند قبل از انجام عمل با پزشک خود مشورت کنند تا پزشک معالج بالاترین بی حسی را برای بیمار انتخاب کند.

در حالت کلی این عمل غیر تهاجمی از درد بسیار کمی برخوردار است و باعث اذیت و آزار بیمار نمی‌شود.

مهم‌ترین عوامل در ایجاد نتیجه مطلوب 

برای انجام یک عمل زیبایی خوب می‌بایست عامل مهم را در آن دخیل کرد تا نتیجه نهایی همان نتیجه مدنظر باشد. دو عامل مهم در تزریق فیلر بینی انتخاب پزشک و کلینیک معتبر و هم چنین استفاده از مواد اورجینال است که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

انتخاب پزشک و کلینیک معتبر: یکی از عوامل تأثیر گذار در ایجاد نتیجه نهایی مطلوب، انتخاب پزشک و کلینیک معتبر است. برخی از افراد به دلیل ناآگاهی کلینیک‌هایی را انتخاب می‌کنند که دارای مجوز نیستند و در نهایت با پشمیانی روبرو می‌شوند که دیگر قابل بازگشت نیست. از این رو توصیه می‌شود که برای ایجاد نتیجه مطلوب تنها پزشکان باتجربه و کلینیک‌های معتبر را انتخاب کنید. این کار می‌تواند عملی بدون عوارض را برای شما تضمین کند.

تاثیرات فیلر بینی

استفاده از مواد باکیفیت: توجه داشته باشید که برای ایجاد صرف هزینه کمتر از مواد بی کیفیت استفاده نکنید. استفاده از مواد خوب و با کیفیت نقش به سزایی در نتیجه نهایی تزریق فیلر به بینی دارد. از این رو سعی کنید که تنها برندی را برگزینید که از اعتبار بالایی برخوردار باشد.

هزینه فیلر بینی چقدر است ؟

یکی از موردهایی که برای مراجعه کننده از اهمیت زیادی برخوردار است مرتبط با هزینه تزریق فیلر است. به صورت کلی باید به شما بگوییم که هزینه انجام عمل بستگی به پارامترهای مختلفی دارد. به طور مثال نوع مواد تزریق شده، تجربه پزشک، کلینیک و … در هزینه تأثیرپذیر هستند. قطعاً هرچقدر که از مواد باکیفیت‌تر و هم چنین پزشک باتجربه‌تر استفاده کرد میزان هزینه افزایش می‌یابد.

توصیه‌ای که به شما می‌کنیم آن است که کیفیت را فدای هزینه نکنید. به عبارتی دیگر به هیچ عنوان به دلیل کاهش قیمت، پزشک بدون تجربه یا کلینیک نامعتبر را انتخاب نکنید. چراکه نتیجه به دست آمده قابل بازگشت نیست و حتی می‌تواند عواقب بازگشت‌ناپذیری داشته باشد.

مراقبت‌های بعد از اصلاح فرم بینی با فیلر

هر عمل زیبایی هر چقدر که بی خطر و بدون دوره نقاهت باشد نیاز به مراقبت‌هایی دارد. این کار باعث می‌شود که نتیجه نهایی عمل تثبیت شود و تغییری در آن ایجاد نشود. در صورتی که این عمل را انجام دادید یا قصد دارید انجام دهید می‌بایست حتماً مراقبت‌های زیر را رعایت کنید. در غیر این صورت نتیجه معکوسی را دریافت خواهید کرد.

 • بعد از انجام عمل تزریق فیلر تا زمانی که قرمزی از بین نرفته است نباید در معرض آفتاب قرار گرفت. هم چنین قرار گرفتن در سرمای شدید می‌تواند عوارضی را به دنبال داشته باشد و نتیجه نهایی تغییر کند.
 • بعد از تزریق فیلر به بینی می‌بایست به مدت سه شب بر روی ۲ بالشت خوابید. به گونه ای‌که بینی یا سطح صورت با بالشت تماسی نداشته باشد و کاملاً در حالت خواب ثابت باشد.
 • شش ساعت بعد از انجام عمل بینی نباید به هیچ عنوان آن را لمس کرد. بعد از ۶ ساعت می‌توان با تجویز پزشک محل مورد نظر را به آرامی شست و آرایشی سبک بر روی آن انجام داد.
 • در روز انجام عمل طبق تجویز پزشک می‌توان دوش گرفت، البته در صورتی که هیچ گونه فشاری بر روی بینی وارد نشود.
 • نوشیدن آب فراوان می‌تواند بعد از انجام عمل فواید زیادی داشته باشد. از این رو جز مراقبت‌های بعد از تزریق فیلر محسوب می‌شود.

 

فیلر بینی برای چه کسانی مناسب است

تزریق فیلر به بینی برای هیچ فردی دارای ضرر نیست. در واقع هر فردی که احساس می‌کند نیاز به تغییر در فرم بینی دارد می‌تواند از این روش استفاده کند، اما یک سری از افراد هستند که نسبت به بقیه بیشتر واجد شرایط برای انجام این عمل هستند که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

 • افرادی که قصد دارند قوس بینی خود را از بین ببرند و یا به حداقل حد ممکن برسانند.
 • افرادی که بینی‌شان دارای تو رفتگی دارد و ظاهری نامناسب دارند و هم چنین این ظاهر در اعتماد به نفس آنها تأثیر می‌گذارد.
 • افرادی که مایل‌اند نوک بینی خود را سر بالا کنند و از طرفی علاقه‌ای به انجام عمل‌های تهاجمی ندارند.
 • افرادی که قبلاً عمل زیبایی بینی انجام داده‌اند و باز از نتیجه به وجود آمده راضی نیستند. در این صورت می‌توانند با تزریق فیلر به راحتی فرم دلخواه را ایجاد کنند.

عوارض فیلر بینی چیست؟

همان طور که می‌دانید بینی یکی از نقاط حساس در صورت است که پر از رگ‌های خونی است. به همین خاطر می‌بایست از پزشک متبحر و با تجربه کمک گرفت. از آنجایی که محصولات غیر اورجینال در بازار بسیار است باید توجه داشت که بهترین ژل را برای تزریق انتخاب کرد. چرا که با تزریق محصول نامناسب می‌تواند عوارض زیادی به وجود آید.

اگر تزریق فیلر بینی نزد پزشک باتجربه صورت پذیرد بی شک نتایج خوبی را خواهد داشت و هم چنین میزان عوارض به وجود آمده بسیار کم خواهد شد. نمی‌توان عوارض جانبی مانند ورم، قرمزی و … را در عمل‌های زیبایی نادیده گرفت؛ بنابراین تزریق فیلر نیز از این عوارض محروم نیست. اما به نسبت روش‌های دیگر از عوارض بسیار کمی برخوردار است که به گونه‌ای که میزان آن بسیار کم است.

این روش برای چه کسانی مناسب نیست؟

دسته‌ای از افراد هستند که قبل از انجام دادن این عمل غیرتهاجمی می‌بایست تأملی داشته باشند و یا از انجام دادن آن اجتناب کنند که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

 • افرادی که باردار هستند و یا در دوران شیردهی به سر می‌برند.
 • افرادی که به برخی از ژل‌های موجود در بازار حساسیت دارند.
 • افرادی که به لیدوکائین حساسیت شدید دارند.
 • افرادی که از آسپرین و یا آنتی‌بیوتیک استفاده می‌کنند.
 • افرادی که دارای عفونت در ناحیه سینوس هستند.
 • افرادی هم که دارای عفونت در بخش‌های مختلف صورت مانند لثه هستند بهتر است قبل از انجام عمل با پزشک معالج مشورت کنند.

بهترین سن برای انجام فیلر بینی

نوجوانان در سن بلوغ احساس می‌کنند که بینی‌شان بیش از اندازه بزرگ شده است. هم چنین افراد مسن در سن بالا این احساس را دارند که بینی‌شان از فرم نامناسبی برخوردار است. در حالت کلی افراد زیادی هستند که با دلیل‌های نامناسب از فرم بینی خود راضی نیستند و همین امر موجب کاهش اعتماد به نفس می‌شود. مزیتی که در تزریق فیلر بینی نسبت به عمل‌های تهاجمی وجود دارد آن است که تمامی افراد در سنین مختلف می‌توانند انجام دهند. چرا که دارای عوارض زیادی نیست و از طرفی بسیار ساده و راحت است. ناگفته نماند که برخی از افراد در صورت صلاحدید پزشک نباید این روش را برای فرم دهی بینی انتخاب کنند.

اصلاح حالت بینی با فیلر

در اکثر اوقات افراد برای رفع این مشکلات به روانشناسان و یا متخصصان دیگر مراجعه می کنند. اما امروزه در کشورهای مطرح دنیا ، پزشکان به نام و با تجربه در کنار استفاده از این روش ها، ماساژ را به بیمارانشان تجویز می کنند و آنها را به ماساژورهای ماهر می سپارند .

با توجه به گفته های فوق ضروریست که ماساژ توسط ماساژور خبره و آگاه و متعهد به اصول حرفه ای گرفته شود، چون در غیر این صورت احتمال ایجاد آسیبهایی به بدن توسط ماساژور آماتور و غیرمجرب خیلی زیاد است که گاه این آسیبها جبران ناپذیر بوده و حتی منجر به عمل جراحی و مداواهای طولانی می شود. جهت هماهنگی مشاوره اصلاح حالت بینی با فیلر در کلینیک دکتر دائر از بخش نوبت‌دهی درخواست پذیرش نمایید.

سخن نهایی

در این مقاله سعی کردیم به صورت جامع به پارامترها، معایب، مزایا، مراقبت‌ها، هزینه و … در تزریق فیلر به بینی بپردازیم. تا اگر در آستانه انجام این کار هستید بتوانید با آگاهی بیشتر اقدام کنید و درنهایت نتیجه موردنظر را به دست آورید. همان طور که در این مقاله به آن اشاره کردیم تزریق فیلر به بینی یک عمل غیرتهاجمی و ساده است که برای فرم دهی به بینی صورت می‌پذیرد. در این روش عوارض و معایب بسیار کم است و به همین دلیل اکثر افراد به جز زنان باردار و شیرده و … می‌توانند از آن استفاده کنند. امیدواریم که مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد و اطلاعاتی جامع را منتقل کرده باشیم. در صورت داشتن هرگونه سؤال می‌توانید آن را با ما به اشتراک بگذارید تا در اولین فرصت به آن پاسخ دهیم.

به این مقاله چند امتیاز میدهید ؟

نظر خود را ثبت کنید

امتیاز این مقاله ۵ / ۵٫ تعداد امتیاز دهندگان ۱

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز میدهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا