• فارسی
  • English
  • Arabic
  • آدرس : پاسداران، خیابان گیلان غربی، بعد از تقاطع اسلامی، کلینیک دائر
  • 22577733

لیزر کیو سوئیچ

تاتوها، لکه های ناشی از افزایش سن، کک مک ها و خال های مادرزادی کوچک و بزرگ   از معضلات حوزه ی پوست و زیبایی محسوب می شوند که از دیرباز روشهائی چون سوزاندن با دستگاه های حرارتی یا الکتریکی، لایه برداری شیمیائی یا فیزیکی یا جراحی برای درمان آنها به کار رفته است.

لیزر کیو سوئیچ با استفاده از Nd:YAG (neodymium-doped yttrium aluminum garnet تکنولوژی لیزری است که برای از بین بردن ضایعات رنگدانه ای، خال های مادرزادی متنوع،  خال های مسطح،  تاتوها و   خالکوبی ها به کار می رود و بیش از بیست سال سابقه ی کاربرد در این حوزه را دارد.

نحوه ی عملکرد این نوع لیزر با هدف قرار دادن رنگدانه ی موسوم به “ملانین” در پوست ناحیه ی تحت درمان می باشد. ستون نور لیزر با طول موج ۵۳۲ یا ۱۰۶۴ نانومتر این رنگدانه را متلاشی می کند و زخمی سطحی بر روی پوست به وجود می آید که طی چند روز ترجیحاً بهبود می یابد. رنگدانه ی های متلاشی شده توسط سلول های بخصوصی (ماکروفاژها) که در خون همه ی افراد وجود دارند، بلعیده شده و از بدن خارج می شوند.

قبل از شروع درمان باید ناحیه ی مورد نظر بیحس شود که این کار با مالیدن کرم های بیحس کننده و گاه نیز با تزریق داروهای بیحس کننده انجام می شود.

پانسمان معمولاً پس از یک تا دو روز باز می شود و پس از آن از کرم های ترمیم کننده برای تسریع بهبود زخم استفاده می شود. همچنین در طول زمان بهبود محل لیزر شده باید محافظت از نور آفتاب با پوشاندن ناحیه ی مورد نظر و استفاده ی مکرر و منظم از ضدآفتاب ها صورت گیرد. فواصل جلسات درمان معمولاً هر دوهفته تا هر چهارهفته یک بار است و بیشتر تاتوها پس از دو تا چهار جلسه به طور تقریباً کامل از بین می روند. در برخی ضایعات پوستی همچون خال های مادرزادی یا لکه های ناشی از بارداری یا کک مک ها ممکن است به تعداد جلسات بیشتری (حتی تا ده جلسه) نیاز وجود داشته باشد و وضع ظاهری در حد ۳۰ تا ۷۰% بهتر شود. همچنین گاهی تیرگی در محل لیزر به شکل گذرا دیده می شود که تدریجاً کمتر شده و ضایعه محو و نامشخص می شود.

 

ارسال دیدگاه و نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان و تعیین وقت