مقالات

لیفت صورت با نخ

داشتن پوستی صاف و جوان آرزوی بسیاری از افراد به ویژه خانم ها می باشد. طبیعی است که با گذر زمان و افزایش سن، پوست دچار پیری شود و شاهد افتادگی پوست در نواحی ابروها، پلک ها، غبغب، پایین صورت و…شود. افراد زیاری از بروز چنین اتفاقاتی احساس نگرانی می کنند و تمایل دارند از آن جلوگیری کنند.

افتادگی پوست صورت و یا گردن می تواند به دلایل گوناگونی همچون وراثت، افزایش سن، شرایط محیطی، مصرف بیش از حد دخانیات و الکل، استرس و اضطراب و… رخ دهد.

برای حل این مشکل می توان از راه های درمانی گوناگون استفاده کرد. یکی از شیوه های رفع پیری و افتادگی صورت، لیفت نواحی مختلف صورت می باشد که شامل لیفت شقیقه ، لیفت غبغب و.. می شود و روش های مختلفی انجام می شود. یکی از روش های لیفت صورت، لیفت با استفاده از نخ می باشد.

اکنون ممکن است سوالات بسیار زیادی ذهن شما را به خود درگیر کرده باشد که لیفت صورت با نخ چگونه انجام می شود؟ این نوع لیفت صورت برای چه افرادی مناسب است؟ این عمل زیبایی را در چه کلینیکی انجام شود؟ و…

در این مقاله سعی کرده ایم شما را به صورت کامل با لیفت صورت با استفاده از نخ آشنا کنیم تا بتوانید بهترین تصمیم را اتخاذ کنید.

لیفت صورت چیست؟

در قدم اول بهتر است شما با مفهوم کلی لیفت صورت آشنا کنیم. لیفت صورت به طور کلی یک روش جوانسازی پوست محسوب می شود که پوستی شاداب تر و جوان تر به شما هدیه می دهد. لیفت صورت به دو دسته کلی تقسیم می شود:

 1. لیفت صورت با استفاده از جراحی
 2. لیفت صورت بدون استفاده از جراحی

هر کدام از روش های فوق مزایا و معایب مختص به خود را دارند و نمی توان گفت کدام یک نسبت به دیگری برتری دارد. انتخاب روش مناسب برای انجام لیفت صورت فقط وابسته به نوع پوست و صلاح دید پزشک مورد نظر است.

پوست انسان با گذشت زمان و شرایط و عوامل محیطی، حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد و دیگر استحکام قبل را ندارد. همچنین میزان چربی های موجود در زیر پوست، با گذر زمان از بین می روند و شاهد چین و چروک، فرو رفتگی زیر چشم و افتادگی در نواحی مختلف صورت هستیم.

لیفت صورت یا همان فیس لیفت، متد درمانی برای این گونه از مشکلات پوستی می باشد که هر ساله هزاران نفر را به سمت خود جذب می کند. در واقع لیفت صورت به درمان افتاگی های پوست می پردازد و چین و چروک ریز تا عمیق را از بین می برد و فرد ظاهری مطلوب و جوان را تجربه می کند.

در زمان های گذشته لیفت صورت فقط با استفاده از جراحی امکان پذیر بوده اما امروزه روش های دیگری نیز مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله روش های لیفت صورت که امروزه پرطرفدار است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لیفت صورت با استفاده از تزریق ژل
 • لیفت صورت با استفاده از تزریق چربی
 • لیفت صورت با استفاده از بوتاکس
 • لیفت صورت با استفاده از لیزر
 • لیفت صورت با استفاده از نخ
 • هایفوتراپی
 • کربوکسی تراپی
 • میکرونیدلینگ

یکی از مشهورترین روش های لیفت صورت، لیفت با استفاده از نخ می باشد. اگر قصد انجام لیفت صورت دارید، خواندن این مقاله به شما توصیه می شود. با ما همراه باشید…

لیفت صورت با کمک نخ

لیفت صورت با نخ چیست؟

به طور کلی افتادگی پوست به علت عدم کلاژن سازی پوست و کمبود آن ایجاد می شود که دلایل بسیاری در رخداد این امر، دخیل است. لیفت صورت با استفاده از نخ، نوعی روش درمانی برای پیری پوست می باشد که جزو روش های نوین و محبوب جوانسازی محسوب می شود.

این نوع عمل زیبایی و درمانی، ابتدا در کشور کره جنوبی شکوفا شد و به مرور زمان در سراسر جهان گسترش یافت که کشور ایران، از جمله کشورهایی بود که به خوبی از آن استقبال کرد و هم اکنون در بسیاری از کلینیک های زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد.

لیفت صورت با استفاده از نخ، نوعی درمان تلفیقی محسوب می شود که نه تنها باعث لیفت و کشیدگی پوست می شود، بلکه به تحریک پوست به منظور کلاژن سازی کمک می کند. در نهایت پوست می تواند به مرور خود را بازسازی کند و ماندگاری این عمل زیبایی بیشتر می شود.

اگر بخواهیم برای این عمل زیبایی نام های دیگری بیاوریم، می توان آن را لیفت وقت ناهار و لیفت تک بخیه نامید. همان طور که از نام این نوع لیفت پیداست، محل انجام لیفتینگ صورت با استفاده از یک بخیه جذبی بسیار کوچک بسته می شود و هیچ اثری از آن باقی نمی ماند.

لیفت صورت با استفاده از نخ، برای لیفتینگ قسمت های مختلف صورت همچون گونه، ابروها و‌… استفاده می شود. اما یکی از بارزترین کاربردهای آن در برطرف کردن قسمت های انتهایی صورت همچون گردن و غبغب می باشد.

 

 لیفت صورت با نخ برای چه کسانی مناسب است؟

انجام لیفت صورت با استفاده از نخ، روشی بسیار خوب برای جوانسازی محسوب می شود. اما تمامی افراد نمی توانند از آن استفاده کنند. در واقع فقط افرادی مجاز به انجام این نوع لیفت هستند که پزشک مورد نظر آن ها را تایید کرده باشد. به طور کلی افرادی کاندیدای مناسب برای انجام لیفت صورت هستند که علاوه بر نداشتن حساسیت به مواد سازنده نخ ها، جزو یکی از گروه های زیر باشند:

دسته اول شامل افرادی می شود که دارای صورت های گرد و ضعیفی هستند. این گونه افراد می توانند از لیفت صورت با نخ، به منظور کشیدن و یا زاویه دار کردن صورت استفاده کنند.

دسته دوم شامل افرادی می شود که در گونه ها و قسمت هایی از فک دچار افتادگی و پیری هستند، به همین علت از نخ های لیفت می توانند برای برطرف کردن این دسته از مشکلات استفاده کنند.

دسته سوم شامل افرادی می شود که دارای چشم و ابروهای افتاده هستند. برای درمان این نوع افتادگی چه ضعیف باشد چه شدید، می توان از نخ های لیفت استفاده کرد.

دسته چهارم شامل افرادی می شود که کلاژن سازی در پوست آن ها متوقف شده است و از شادابی و جوانی پوست، کاسته شده است. به همین علت برای این افراد لیفت صورت با نخ توصیه می شود. چرا که نخ ها محرک های بسیار خوبی برای فعال سازی کلاژن سازی هستند.

دسته پنجم شامل افرادی می شود که در اطراف لب ها و بینی، خطوط و چروکی دارند. از این رو می توانند از لیفت صورت با نخ استفاده کنند.

دسته ششم شامل افرادی می شود که سعی دارند در جهت بهبود بافت های پوست خود اقدام کنند. در واقع افرادی که در پوست خود چین و چروک دارند یا کک و مک و رنگدانه های پوستی دارند و… می توانند از این روش استفاده کنند.

دسته هفتم شامل افرادی می شود که دچار افتادگی و یا چین و چروک در نواحی شقیقه هستند. این دسته از افراد نیز می توانند کاندیدای مناسب برای انجام لیفت با استفاده از نخ باشند.

دسته هشتم شامل افرادی می شود که در ناحیه گردن خود دچار افتادگی و شیار های پوستی شده اند. این دسته از افراد نیز می توانند به منظور رفع مشکلات، از لیفت با نخ استفاده کنند.

 

 لیفت صورت برای چه کسانی مناسب نیست؟

اگر قصد انجام لیفت صورت با استفاده از نخ را دارید، توصیه می‌ شود به پزشک متخصص مراجعه کنید تا در صورت صلاح دید پزشک، با تکیه بر نتایج معاینات و آزمایشات، از این عمل جوانسازی پوست استفاده کنید. اما به طور کلی برخی از افراد منع استفاده از لیفت صورت با نخ دارند، به عنوان مثال:

 • زنان باردار
 • افراد مبتلا به بیماری عفونی همچون ایدز و هیپاتیت
 • افراد مبتلا به سرطان
 • بیماران هموفیلی
 • افرادی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند
 • افراد مبتلا به بیماری های خود ایمنی

مراحل لیفت صورت با نخ:

فرآیند انجام لیفت صورت، فرآیندی کوتاه مدت بوده و در کمتر از یک ساعت به پایان می رسد. پس از انجام عمل لیفت صورت با استفاده از نخ، فرد نیاز به دوره نقاهت طولانی مدت ندارد و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی می تواند به زندگی روزمره خود بازگردد. به طور کلی روند انجام لیفت صورت با نخ طی ۵ مرحله اصلی انجام می شود که در ادامه به شرح آن می پردازیم:

مرحله اول: در این مرحله فرد متقاضی می بایست کلینیک مورد نظر خود را انتخاب و جهت مشاوره به کلینیک مراجعه کند. در جلسه مشاوره نوع و مشکل فرد، مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد و بهترین روش توسط پزشک تعیین می شود. در نهایت زمانی جهت انجام لیفت صورت فیکس می شود که بیمار موظف است در موعد معین به کلینیک مراجعه کند.

مرحله دوم: در این مرحله بیمار برای انجام لیفت صورت آماده می شود و به اتاق مورد نظر راهنمایی می شود. سپس از پمادهای بی حسی بر روی پوست بیمار استفاده می شود.

مرحله سوم: در این مرحله پزشک با استفاده از مارکرهای مخصوص، نقاطی بر روی نواحی مورد نظر تعیین می کند که عمل لیفت در آن نقاط انجام شود.

مرحله چهارم: در این مرحله مواد بی حسی به پوست فرد تزریق می شود تا بیمار در حین انجام عمل لیفت، هیچ گونه دردی احساس نکند.

مرحله پنجم: این مرحله در واقع شروع اصلی لیفت صورت با استفاده از نخ می باشد. در این مرحله پزشک متخصص نخ های مورد نظر را در جایگاه های از پیش تعیین شده قرار می دهد. این نخ ها با اندکی فشار، به صورت طبیعی در پوست صورت قرار می گیرند و منجر به جوانسازی پوست می شود.

 

انواع نخ در لیفت صورت

نخ هایی که برای این نوع لیفت مورد استفاده قرار می‌ گیرد، نخ هایی بسیار نازک در اندازه تار مو می باشد که از متریال های گوناگون همچون پلی استر، کاپرون، پلاتینیوم، طلا و… ساخته شده اند. به طور کلی در لیفت صورت با نخ، از سه نوع نخ استفاده می شود که در ادامه به شرح آن می پردازیم:

انواع نخ های لیفت صورت

لیفت صورت با نخ‌های جذبی

اولین دسته از نخ ها که برای این نوع لیفت مورد استفاده قرار می گیرد، نخ های جذبی می باشد. این نخ ها پس مدتی که در درون پوست انسان قرار می گیرند، جذب پوست می شوند و فقط اثرات آن ها باقی می ماند. مواد تشکیل دهنده این دسته از نخ ها زیست سازگار هستند.

لیفت صورت با نخ‌های غیرقابل‌جذب

نخ های غیرجذبی، شامل نخ هایی می شود که از جنس طلا و فیبرهای سنتتیک می باشد که به هیچ عنوان جذب پوست نمی شود و تا آخر عمر در پوست انسان باقی می ماند. کاربرد این دسته از نخ ها برای حل مشکلات حاد و جدی همچون افتادگی شدید در ناحیه گردن می باشد. نخ های غیر جذبی معمولا از جنس برخی از فلزات همچون طلا می باشد.

نخ های ترکیبی

نخ های ترکیبی، دسته ای از نخ ها محسوب می شود که شامل دو قسمت جذبی و غیرجذبی است. در واقع قسمت جذبی به شکل نخ و قسمت غیرجذبی به شکل مخروط های بسیار ریز می باشد. مخروط های ریز تا آخر عمر در زیر پوست انسان باقی می ماند و هرگز جذب نمی شوند اما به هیچ عنوان آزاردهنده نبوده و فرد آن را حس نمی کند. از جمله معروف ترین نخ های این دسته، نخ های چینی و نخ های سیلهوئت اینستالیفت می باشند.

 

مزیت های لیفت صورت با نخ

این روش درمان پیری پوست، مزایای بسیار زیادی نسبت به سایر روش های درمانی جوانسازی دارد. به همین علت مورد توجه بسیاری ازپزشکان و متقاضیان قرار گرفته است. در این قسمت سعی کرده ایم، مزایای لیفت صورت با نخ را به صورت کامل بیان کنیم تا هرچه بهتر با آن آشنا شوید.

نتیجه طبیعی:

پس از انجام بسیاری از جراحی های لیفت صورت، پوست حالت کشیدگی زیادی پیدا می کند و حالت طبیعی فرم صورت از بین می رود. همچنین ممکن است در حجم قسمت های مختلف صورت، مشکلاتی رخ دهد. اما اگر عمل لیفت صورت را با استفاده از نخ انجام دهید، دیگر شاهد بروز نتایج غیر طبیعی و مشکلات این چنینی نخواهید بود. لیفت صورت با استفاده از نخ با ظرافت بسیاری انجام شده و مشکلات صورت را از بین می برد و در نهایت چهره ای جوان و شاداب به ارمغان می آورد. نتیجه طبیعی پس از انجام لیفت صورت با نخ، از جمله مهمترین مزایای این روش جوانسازی می باشد.

دوره نقاهت کوتاه:

از دیگر مزایای لیفت صورت با نخ می توان به دوره نقاهت کوتاه آن اشاره کرد. پس از انجام لیفت صورت با نخ، نیاز به مراقبت و سپری کردن دوره نقاهت طولانی نیست و تنها مدت زمان ۵ روز برای ریکاوری لازم است.

قیمت مناسب لیفت صورت با نخ:

اگر بخواهیم این روش لیفت را با سایر روش های لیفت صورت مقایسه کنیم، می توان گفت که هزینه بسیار کمتری را به خود اختصاص می‌ دهد. زیرا این روش درمانی نیاز به بستری شدن، بی هوشی و رسیدگی های طولانی مدت ندارد. به همین علت هزینه تمام شده، بسیار کمتر از سایر روش ها می باشد که این امر نوعی مزیت برای این روش محسوب می شود.

عدم وجود محدودیت در استفاده:

لیفت صورت با استفاده از نخ، روشی درمانی برای اقصا نقاط صورت، حتی نواحی حساس همچون دور چشم می باشد. در صورتی که نمی توان از سایر روش ها برای نقاط حساس استفاده کرد. به همین علت این امر را می توان مزیتی برای استفاده از این روش استفاده کرد.

باقی نماندن جای زخم در لیفت صورت با نخ

در این نوع روش انجام لیفت، از نخ های ریز استفاده می شود که برشی بسیار کوچک، وارد پوست صورت می شود و در نهایت با یک بخیه جذبی کوچک بسته می شود. پس از گذشت حدود یک هفته از انجام این عمل، دیگر شاهد جای هیچ گونه زخم نخواهید بود.

حداقل تهاجم

عمل لیفت صورت با نخ، عملی است که با کمترین تهاجم انجام می شود و شاهد هیچ گونه درد و خونریزی در حین عمل نخواهیم بود. همچین در حین عمل نیازی نیست که بیمار، بی هوشی بگیرد. در واقع می توان گفت این عمل، عملی سرپایی محسوب می شود.

 

نکات مهم قبل از لیفت صورت با استفاده از نخ:

با رعایت نکات مراقبتی قبل از انجام کاشت مو، علمی سبک و بدون هیچ عارضه ای خواهید داشت. در این قسمت سعی کرده ایم تمامی نکات مراقبتی قبل از انجام کاشت مو را جمع آوری کنیم و در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

 • از حدود یک هفته قبل از انجام عمل لیفت، از استعمال دخانیات و نوشیدن مشروبات الکلی، به صورت جدی خودداری کنید. چرا که می تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد.
 • از یک هفته تا ده روز قبل از انجام لیفت با نخ، در رژیم غذایی خود تغییراتی ایجاد کنید و مواد غذایی حاوی ویتامین C را در رژیم غذایی خود قرار دهید. رژیم غذایی می بایست توسط متخصص برای شما تجویز شود.
 • اگر از دارویی خاص همچون داروهای رقیق کننده خون، بروفن ها و…استفاده می کنید، حتما پزشک خود را در جریان بگذارید. چرا که ممکن است مشکلاتی در حین عمل ایجاد کند‌. در این صورت ممکن است پزشک مورد نظر دارو را قطع و یا دارویی دیگر جایگزین آن کند.
 • حدود یک هفته قبل از انجام عمل لیفت از خوردن داروهای ویتامین B و E خودداری کنید چرا که ممکن است باعث کبودی شود و روند بهبودی کندتر شود.
 • اگر درگیر بیماری های زمینه ای هستید، پزشک خود را از آن آگاه سازید تا در صورت لزوم تعابیر لازم اندیشیده شود.
 • آقایانی که قصد انجام لیفت صورت با نخ دارند، توصیه می شود که قبل از انجام عمل، از تراشیدن موی سیبیل و ریش خودداری کنند.
 • خانم هایی که قصد انجام لیفت صورت دارند نیز می بایست روز عمل از استفاده از هرگونه مواد آرایشی بر روی پوست خودداری کنید.
 • اگر شاهد علائمی غیرمعقول و غیر عادی در صورت خود بودید، حتما به پزشک خود مراجعه کنید و با وی در میان بگذارید.

مراقبتهای بعداز لیفت صورت با نخ

رعایت نکات مراقبتی پس از انجام عمل لیفت پوست صورت، می تواند به داشتن دوره نقاهت کوتاه و عملی با بهترین نتیجه کمک بسیار بزرگی کند. پس این نکات را جدی بگیرید و با دقت به آن ها عمل کنید. این نکات بسیار شبیه به نکات مراقبتی قبل از انجام لیفت صورت با نخ می باشد. در این قسمت برای اطلاعات بیشتر تمامی نکات مراقبتی پس از انجام لیفت صورت به وسیله نخ جمع آوری شده است.

 • حدود یک هفته الی ۱۰ روز پس از انجام لیفت صورت با نخ از استعمال دخانیات و نوشیدن مشروبات الکلی خودداری کنید. چرا که می‌ تواند منجر به ماندگاری عوارض پس از لیفت شود و دوره بهبودی شما طولانی تر شود.
 • انجام فعالیت های سنگین همچون ورزش، پیاده روی های طولانی مدت، بلند کردن اجسام سنگین و… به مدت دو الی سه هفته ممنوع می باشد. زیرا فعالیت های سنگین باعث افزایش جریان خون در بدن و در نهایت در پوست صورت می شود.
 • تمامی خانم ها، تا هفت روز پس از انجام لیفت با استفاده نخ، نباید از هیچ گونه لوازم آرایشی بر روی پوست استفاده کنند.
 • تراشیدن موهای ریش و سیبیل تا حدود ۲۰ روز پس از انجام لیفت با نخ، برای آقایان غدغن می باشد.
 • تا حدود ۷ الی ۸ روز پس از لیفت، به خوابیدن توجه شود. زیرا فرم خوابیدن می تواند مشکلاتی برای فرد بیمار به همراه داشته باشد. به عنوان مثال فرد بیمار می بایست از دمر خوابیدن به صورت جدی پرهیز کند.
 • اگر از لیفت صورت با استفاده از نخ استفاده کرده اید، به خاطر داشته باشید که نباید دمای بدن از یه حدی بالاتر رود. به همین علت سعی کنید به مدت یک هفته دمای محیط را نرمال نگه دارید.
 • از نکات مراقبتی پس از انجام لیفت صورت با نخ، می توان به عدم استفاده از استخر، سونا و جکوزی به مدت ۲۰ روز پس از انجام لیفت اشاره کرد.
 • پس از انجام لیفت، پزشک مربوطه نسخه ای برای شما تعیین می کند. به خاطر داشته باشید که داروهای تعیین شده را در زمان مشخص شده مصرف کنید تا نتیجه دلخواه کسب شود.

کلینیک لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با استفاده از نخ، یک عمل زیبایی و درمانی تخصصی محسوب می شود که مستلزم دانش، تخصص و مهارت پزشک مورد نظر است. همچنین تجهیزات مدرن و استاندارد می تواند تاثیری مستقیم بر روی کیفیت این عمل داشته باشد. مرکز درمانی که برای انجام لیفت صورت با نخ، انتخاب می کنید می بایست شروط اصلی یک کلینیک خوب و معتبر را دارا باشد.

کلینیک دائر یکی از مراکز درمانی معتبر در تهران می باشد که پزشکان باسابقه و متخصص به همراه تیم درمانی ماهر در آن مشغول به کار هستند. تمامی کادر درمانی و پزشکان دارای مجوز رسمی از طرف وزارت بهداشت بوده و سابقه خوبی در این زمینه دارند.

محیط کلنیک به گونه ای محیا شده است که متقاضیان بتوانند به بهترین شکل خدمات دریافت کنند. همچنین کلینیک دائر دارای اتاق های مجزا برای عمل، معاینه، ویزیت، سالن انتظار و… می باشد که بهداشت به صورت کامل در آن ها رعایت شده و به متقاضیان به بهترین شکل رسیدگی می شود.

از دیگر نکات حائز اهمیت در رابطه با کلینیک دائر می توان به تجهیزات مدرن، به روز و استاندارد آن اشاره کرد. تجهیزات خوب تاثیر مثبتی بر روی عمل های زیبایی دارد و می تواند تاثیری مستقیم بر روی نتیجه کار بگذارد.

لیفت صورت با نخ

قیمت لیفت صورت با نخ:

برای انجام لیفت صورت با استفاده از نخ نمی توان قیمتی دقیق و نهایی ذکر کرد. زیرا با شرایط و عوامل متعددی بستگی دارد. به عنوان مثال عواملی نظیر نوع مواد بی حسی موضعی و تزریقی، نوع مواد آرام بخش، نوع نخ به کار برده، نوع پوست فرد متقاضی، تعداد قسمت هایی که برای انجام لیفت مورد نیاز است، نوع تکنیک استفاده شده و… جزو عواملی هستند که تاثیری مستقیم بر روی قیمت گذاری لیفت صورت با نخ دارد. برای اطلاع دقیق از هزینه این عمل می توانید به کلینیک دائر مراجعه کنید و مورد معاینه قرار گیرید.

لیفت صورت با نخ چقدر ماندگاری دارد

میزان ماندگاری نتایج انجام لیفت صورت با استفاده از نخ به بدن فرد متقاضی و همچنین سایر عوامل نظیر سن فرد، قرار نگرفتن در معرض آفتاب و اشعه های UV، عدم مصرف نوشیدنی های الکلی و استعمال دخانیات و… می تواند بر میزان ماندگاری نتایج لیفت صورت تاثیرگذار باشد. اما به طور کلی پس از گذشت حدود ۳ سال تقریبا ۶۰٪ از تاثیرات لیفت از بین می رود.

سوالات متداول:

معمولا مراجعینی که برای انجام لیفت صورت با استفاده از نخ، به کلینیک دائر مراجعه می کنند، سوالاتی ذهن آن ها را به خود درگیر کرده است. در این قسمت سعی کرده ایم سوالات متداول که ممکن است برای بسیاری از افراد رخ دهد را جمع آوری کرده ایم.

آیا لیفت صورت با نخ درد دارد؟

یکی از رایج ترین سوالاتی که برای اکثر مراجعین رخ می دهد، این است که آیا لیفت صورت با درد همراه است؟ در پاسخ به این سوال می بایست گفت که قبل از انجام لیفت صورت دو نوع بی حسی اعمال می‌ شود. در واقع هم بی حسی موضعی و هم بی حسی تزریقی مورد استفاده قرار می گیرد تا بیمار هیچ گونه دردی را احساس نکند. اگر قصد انجام لیفت صورت با استفاده از نخ را دارید، به هیچ عنوان نگران درد آن نباشید.

آیا پس از انجام لیفت، نخ ها قابل مشاهده هستند؟

زمانی که عمل لیفت صورت به پایان می رسد، فرد نمی تواند ببیند که نخ ها دقیقا در کدام قسمت صورت قرار گرفته اند و فقط می تواند شاهد نتیجه آن باشد. تنها اثری که ممکن است پس از انجام لیفت با نخ، باقی بماند، سر نخ می باشد که همچون مویی ریز در صورت قابل مشاهده است که توسط پزشک بر طرف می شود.

آیا نخ های لیفت در صورت باعث آزار می شوند؟

زمانی که نخ ها در پوست صورت قرار می گیرند باعث کشیدگی پوست به سمت بالا می شوند که ممکن است حضور نخ ها در صورت را حس کنید اما به هیچ عنوان آزاردهنده نخواهند بود. نخ هایی که برای انجام لیفت صورت مورد استفاده قرار می گیرند، نخ های جذبی هستند که با گذشت زمان جذب پوست می شوند و هیچ اثری از آن ها باقی نمی ماند و فرد نمی تواند آن ها را حس کند.

چه زمانی پس از انجام لیفت صورت می توان استحمام کرد؟

پس از انجام لیفت صورت، حدود ۱۲ ساعت زمان لازم است که بتوان استحمام کرد. اما به خاطر داشته باشید که از لمس کردن و یا فشار دادن ناحیه لیفت به صورت جدی خودداری کنید. همچنین حدود یک ماه از اسکراپ کردن صورت پرهیز کنید زیرا ممکن است مشکلات جدی ایجاد شود.

آیا پس از انجام لیفت با نخ، می توان از مواد آرایشی استفاده کرد؟

مواد آرایشی می توانند در روزهای نخست پس از انجام لیفت با نخ، مضر باشند. به همین علت توصیه می شود که پس از گذشت ۲ الی ۳ روز، از محصولات آرایشی استفاده شود. برای استفاده از لوازم آرایشی، با ملایمت با پوست خود رفتار کنید.

چه زمانی می توان روتین مراقبت از پوست را از سر گرفت؟

پس از گذشت دو روز از انجام لیفت صورت با نخ می توانید صورت خود را به آرامی شستشو دهید. پس از خشک کردن صورت از لوسیون ملایم و سبک استفاده کنید و به آرامی بر روی صورت ماساژ دهید. قبل از استفاده از هرگونه لوسیون و یا کرمی با پزشک خود مشورت کنید.

آیا می توان از لیفت صورت برای لاغری صورت استفاده کرد؟

نخ های لیفت زمانی که در محل مورد نظر قرار می گیرند، علاوه بر ایجاد کشش در عضلات شل و ضعیف صورت، به کاهش میزان چربی موجود در زیر پوست کمک می کند. به همین علت می توان از این روش، برای لاغری صورت استفاده کرد.

چه سنی برای انجام لیفت صورت مناسب است؟

بهترین زمان برای انجام لیفت صورت با استفاده از نخ، پس از انجام معاینات و آزمایشات توسط پزشک مورد نظر تعیین می شود. اما به طور کلی سن ۳۰ تا ۵۰ سالگی، بهترین سن برای انجام این عمل زیبایی و درمانی است.

افرادی که زیر ۳۰ سال سن دارند، بهتر است از لیفت صورت با نخ استفاده نکنند. زیرا می تواند بسیار مضر باشد. همچنین افراد بالای ۵۰ سال بهتر است از سایر روش های جوانسازی همچون جراحی استفاده کنند.

تعداد جلسات لیفت صورت با نخ؟

لیفت صورت با نخ، از جمله عمل های زیبایی سرپایی محسوب می شود که در مدت یک جلسه ۱ ساعته انجام می شود. همچنین این عمل زیبایی و جوانسازی کم تهاجمی می باشد به همین علت نیازی به بستری شدن ندارد. به همین علت پس از انجام این نوع لیفت، می توانید مرخص شوید.

به این مقاله چند امتیاز میدهید ؟

نظر خود را ثبت کنید

امتیاز این مقاله ۱ / ۵٫ تعداد امتیاز دهندگان ۱

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز میدهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا