مقالات

جوانسازی پوست با مزونیدلینگ + هزینه،مزایا و معایب

مزونیدلینگ چیست ؟

مزونیدلینگ یکی از روش های جوانسازی وتقویت پوست و مو به شمار می رود که ترکیبی از دو روش مزوتراپی و میکرونیدلینگ است.این روش به تولید کلاژن پوست کمک کرده و شادابی و جوانسازی پوست را به همراه دارد.همچنین از این روش برای از بین بردن لکه و جای جوش کمک می گیرند.

این فرایند بر پوست از طریق سوزن ها ی بسیار نازک صورت می گیرد و داروهای مخصوص هر پوست از طریق همان سوزن ها وارد پوست فرد میشود و از این طریق درمان اغاز خواهد شد به همین دلیل از این روش به عنوان محرک برای تولید کلاژن سازی پوست استفاده میشود چرا که از طریق میکروکانالهای ایجاد شده کوکتل های مزوتراپی و دارو ها به عمق پوست وارد شده و بافت های اسیب دیده را ترمیم می کند.

تفاوت مزونیدلینگ با میکرونیدلینگ

مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ دو روش مراقبتی از پوست و مو به حساب می ایند اما باید دانست که این دو فرایند در نحوه ی عملکرد تفاوت هایی باهم دارند و دو روش جداگانه به حساب می ایند.

میکرونیدلینگ یا روش pcl مخفف جمله ی percutaneous collagen induction therapy  به معنای درمان به روش القای کلاژن میباشد. این روش با ایجاد کانال ها و منافذ  بسیارکوچک از طریق سوزن های مخصوص این عمل فرایند تحریک پوست برای افزایش کلاژن سازی را انجام می هد. این فرایند سبب رفع مشکلات پوستی افراد میشود در این روش فرد در جلسه ی دوم درمان تغییرات خود را به وضوح مشاهده خواهد کرد.عوارض این روش گذرا بوده و بعد از گذشت چند ساعت رفع خواهد خواهد شد.

اما در عمل مزونیدلینگ فرایند جوانسازی و حذف لکه های پوستی از طریق تزریق مکرر مواد و دارو های مورد نیاز پوست صورت می گیرد. در این روش زمان بیشتری برای تغییرات نیاز داریم و معمولا افرد بعد از جلسه ی سوم درمان تغییرات خود را احساس خواهند کرد عوارض این روش ممکن است تا چند روز ادامه داشته که طبق دستورات پزشک قابل کنترل بوده و بعد از چند روز رفع خواهد شد.

جوانسازی پوست با مزونیدلینگ (مزونیدلینگ جوانسازی)

مزونیدلینگ یک روش جوانسازی برای رفع عیوب پوستی به شمار میرود که چندین روش درمانی را در خود جای داده و تاثیرات بسیار مثبت و چشم گیری به همراه دارد القای کلاژن در این روش سبب کلاژن سازی و درخشندگی پوست شده و جوانسازی پوست را به همراه دارد.

این روش نه تنها سبب جوانسازی پوست میشود بلکه از طریق این فرایند از ریزش مو افراد جلوگیری میشود  و تولید الاستین مو افزایش می یابد به همین علت موی سر استحکام و زیبایی خود را به دست می اورد. شرط استفاده از این روش سلامت عمومی فرد میباشد چرا که فرد نباید در هنگام انجام عمل عفونت قبلی و یا دیابت و یا زخم تازه داشته باشد. از این روش برای از بین بردن جای جوش و اکنه ، جای زخم و لکه های ناشی از بارداری استفاده میشود.

جوانسازی پوست با مزونیدلینگ

عوارض ناشی از مزونیدلینگ

مزونیدلینگ همانطور که گفته شد از روش های بسیار مفید جوانسازی و زیبایی پوست به حساب می اید و مطمینا مزایای ان بسیار بیشتر از عوارض ناچیز این می باشد. اما در این قسمت سعی د اریم چند مورد از عوارض این روش را به شما گوشزد کنیم.

 • امکان حساسیت فرد به دارو و کوکتل های تزریق شده وجود دارد.
 • در صورت ضعف سیستم ایمنی فرد التیام پوست به تاخیر خواهد افتاد
 • در صورت داشتن سابقه و یا عفونت قبلی فرد دچار تبخال خواهد شد
 • اگر فرد دارو های ضد انعقاد مصرف می کند این کار سبب خونریزی بیشتر حین انجان مزونیدلینگ خواهد شد اگر مجبور به استفاده ی این دارو ها می باشید انجام مزونیدلینگ به شما توصیه نمی شود.
 • پوست بعد از انجام مزونیدلینگ دچار قرمزی و تورم و التهاب خواهد شد و فرایند بهبودی تا چند روز طول خواهد کشید.
 • ممکن است پوست تا یک هفته دچاره پوسته شدن و تیرگی یا کبودی شود.
 • در صورت داشتن جوش فعال امکان التهاب جوش و خونریزی ان وجود دارد.
 • ممکن است تا چند روز بعد از انجام عمل فرد دچار خارش و سوزش در پوست خود باشد.
 • فرد باید از قرار گرفتن در معرض افتاب جلوگیری کند.
 • در صورت داشتن سابقه اسکار کلویید  مزونیدلینگ از خود جای زخم به جا میگذارد.

در اینجا تقریبا تمامی عوارض این عمل ذکر شد لازم به ذکر است که این عوارض تا حداکثر زمان ۱۰ روز رفع خواهند شد و بروز انها نیزبرای فرد حتمی نمی باشد.

مزایای انجام عمل مزونیدلینگ

انجام عمل مزونیدلینگ برای رفع عیوب ظاهری  و رفع عیوب پوست و مو به کار برده می شود که این روش مزایای بسیار مثبت و مفیدی بر ظاهر فرد دارد که در این قسمت به این مزایا پرداخته می شود.

 • این روش سبب جوانسازی و رفع چروک های پوستی میشود.
 • برطرف کرد اسکار اکنه و جای جوش
 • تولید کلاژن و الاستین
 • رفع ترک های پوستی ناشی از افزایش و کاهش وزن و همچنین ترک های ناشی از بارداری.
 • سفت شدن پوست.
 • ترمیم زخم های و سوختگی های بجا مانده بر پوست
 • حذف و کمرنگ کردن لک های پوستی.
 • افزایش سرعت جریان خون در پوست.
 • افزاش انعطاف پذیری و شادابی پوست
 • رفع ریزش موی سر
 • تقویت ریشه های مو
 • پس این روش از روش های بسیار کاربردی زیبایی و جوانسازی افراد به حساب می اید و مزایای بسیار خوب ان سبب تشویق افراد برای رفع عیوب ظاهری به وجود امده می باشد.

هزینه عمل مزونیدلینگ (هزینه هر چلسه مزونیدلینگ)

برای انجام این روش پزشک مربوطه تعداد جلسات مشخصی برای مراجعه کننده تعیین میکند که معمولا با فاصله ی زمانی یک ماهه می باشد.فرد ممکن است از سه تا شش جلسه به این عمل نیاز داشته باشد . معمولا این روش هزینه ی بالایی ندارد و هزینه ی ان به مکانی که فرد مراجعه کرده هم بستگی دارد.اما به طور معمول هزینه ی انجام  ۵۰۰تا ۶۰۰ هزار تومان  می باشد و قیمت نهایی ان  به تعداد جلسات تعیین شده برای فرد بستگی دارد.

تعداد جلسات مزونیدلینگ

مدت زمانی که برای انجام این فرایند طی میشود از ده قیقه تا نیم ساعت متفاوت است و بسته به مشکلات هر فرد متغیر است. تعیین تعدادجلساتی که فرد به درمان نیاز دارد نیازمند تشخیص پزشک معالج میباشد که از سه تا شش جلسه متغیر است اما فرد بعد از جلسه ی دوم و سوم تغییرات خود را مشاهده خواهد کرد گاها ممکن است فرد بعد از جلسه ی سوم درمان به جلسه ی بعدی نیازی نداشته باشد . اما گاها هم ممکن است فرد تا شش جلسه به انجام این فرایند نیاز پیدا کند در نهایت تعیین کننده ی تعداد جلسات درمان  به تشخیص پزشک و نیاز فرد بستگی دارد که حداکثر این جلسات شش جلسه با فواصل چهار تا شش هفته می باشد.

 

مزونیدلینگ جای جوش و صورت

مزونیدلینگ از پیشرفته ترین روش های جوانسازی و رفع عیوب پوستی به شمار میرود که ترکیبی از چند روش میکرونیدلینگ و مزوتراپی میباشد و از طریق اثر گذاری بر عمیق ترین لایه های پوستی سبب درمان فرد خواهد شد. در این روش که از طریق سوزن های بسیار ریز صورت می گیرد کلاژن سازی پوست فعال شده و تولید ان افزایش می یابد و از همین طریق و اثر گذاری بر تولید کلاژن فرایند جوانسازی و رفع فرورفتگی های پوستی اتفاق می افتد.

بسیار از افراد که دچار جوش صورت میشوند بعد از درمان جوش های فعال میتوانند از طریق عمل مزونیدلینگ فرورفتگی  ها و اسکار ناشی از جوش واکنه را از بین ببرند اما باید این افراد توجه داشته باشند که این عمل بر جوش های فعال اثری ندارد بلکه باعث التهاب و خونریزی ان میشود. پس ابتدا فرد باید جوش های فعال را توسط پزشک معالج درمان و از طریق روش مزونیدلینگ فرورفتگی ناشی از جوش را برطرف نماید.این روش از اثر گذارترین روش های درمان به حساب می اید چرا که با نفوذ به عمیق ترین لایه های پوستی اسیب های بوجود امده را ترمیم خواهد کرد البته باید توجه به این امر را داشت که انجام این فرایند به مراقبت های قبل و بعد ان بسیار بستگی دارد و فرد موظف است که این مراقبت ها را انجام داده تا شاهد تغییرات مثبتی باشد.

مزونیدلینگ دور چشم

در مزونیدلینگ دور چشم که فرایند جوانسازی و رفع چروک ها و تیرگی های زیر چشم در ان صورت می گیرد. تعدادی سوزن به عمق بسیار کم وارد پوست شده و از طریق ورود سرم های مناسب  این روش چروک ها و تیرگی های زیر چشم از بین میرود همچنین در این روش پیری و جمع شدن پوست زیر چشم کاهش می یابد و یک روش موثر برای درمان ان به حساب می ایدچرا که از طریق غذا رسانی به وسیله این سرم ها به پوست فرایند جوانسازی پوست اتفاق می افتد.

قبل و بعد مزونیدلینگ دور چشم

این روش از شیوه های تاثیر گذار رفع چین و چروک های پوست بشمار میرود. تعداد جلسات مورد نیاز این روش در نهایت چهار جلسه میباشد که نسبت به نیاز فرد متغیر است و بعد از تعداد جلسات مورد نیاز اثر گذاری ان کاملا قابل رویت بوده و جوانسازی و رفع عیوب پوستی فرد را به همراه دارد در انجام این عمل سرم های حاوی هیالورونیک اسید تزریق میشود که برای درمان تیرگی و افتادگی پوست زیر چشم بسیار مفید بوده و سبب رطوبت رسانی و درخشندگی پوست خواهد شد با تزریق این مواد و شروع درمان تولید کلاژن و الاستین پوست اغاز شده و فرایند جوانسازی پوست به مرور اتفاق خواهد افتاد.انجام این روش بر پوست دور چشم نیازی به دوره ی ریکاوری نخواهد داشت اما بهتر است که فرد برای جلوگیری از هر عارضه و عفونتی این عمل را زیر نظر متخصص و در کلینیک پوست و مو انجام دهد قرمزی و تورم ناشی از این فرایند هم طی ۲۴ ساعت رفع خواهد شد.

مراقبت های قبل از مزونیدلینگ

انجام عمل مزونیدلینگ نیاز به مراقبت های ساده اما پر اهمیتی دارد که باید انها را رعایت کنید از جمله ی این مراقبت ها مراقبت های قبل از انجان این عمل می باشد که فرد باید انها را رعایت کند.

سه روز قبل از انجام عمل داروهای ضد غلظت خون را مصرف نکنید

در صورت داشتن تبخال وتاول و یا عارضه های این چنینی حتما با پزشک خود مشورت نمایید

از برنزه کردن پوست خود و افتاب گرفتن به جد خودداری کنید

از دو هفته قبل از درمان تزریقات زیبایی انجام ندهید

و همچنین گاها ممکن است بر حسب نیاز پزشک دارو و یا پماد های بی حس کننده قبل از انجام عمل تجویز کند که بر اساس تشخیص پزشک موظف به انجام ان خواهید بود.

مراقبت های بعد از انجام مزونیدلینگ

بعد از درمان  امکان بروز تورم  قرمزی و التهاب بر ان ناحیه وجود دارد که نیازمند مراقبت های مخصوص خود میباشد.

پس از درمان به هیچ وجه از مواد ارایشی استفاده نکنید.

پس از انجام عمل خود به استخر نروید و یا از اب های کلر دار استفاده نکنید

از افتاب گرفتن و برنزه کردن خودداری کنید

به مدت۲۴ ساعت از انجام ورزش و فعالیت های سنگین که موجب تعریق میشوند خودداری کنید.

از مالیدن و یا تحریک کردن پوست محل درمان خودداری کنید.

از اب داغ سونا و یا سولاریم استفاده نکنید.

از محصولات ارایشی مینرال استفاده نکنید.

بر اساس تجویز و تشخیص پزشک داروهای مورد نیاز را مصرف کنید.

کاربرد های عمل مزونیدلینگ

مزونیدلینگ برای بهبود موارد مختفی از جمله اسکار اکنه ،جای جوش،رفع چین و چروک پوستی،رفع جای سوختگی و اسیب های پوستی،رفع میلیای دور چشم ،رفع ترک های بارداری و بهبود کیفیت پوست به کار برده می شود و موجب سفت شدن بافت های پوستی می گردد.برای گرفتن نتیجه ی مطلوب طی کردن سه تا شش جلسه از جلسات درمانی نیاز خواهد بود.

به این مقاله چند امتیاز میدهید ؟

نظر خود را ثبت کنید

امتیاز این مقاله ۵ / ۵٫ تعداد امتیاز دهندگان ۲

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز میدهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا