مقالات

کاشت مو به روش SUT {قیمت،مزایا و مراحل کاشت مو بدون جراحی }

مو یکی از ارکان زیبایی چهره محسوب می‌ شود. داشتن موهای زیبا و پرپشت برای اکثر افراد بسیار حائز اهمیت است. چرا که موهای خوش حالت و خوش فرم، باعث ایجاد اعتماد به نفس در افراد می شود. این امر به داشتن روابط اجتماعی موثر کمک می کند.

امروزه ریزش موهای سر یکی از دغدغه‌ های اصلی افراد مختلف در سنین گوناگون می باشد. ریزش مو به دلایل متعددی همچون وراثت، افزایش سن، شرایط محیطی، برخی از بیماری ها و… رخ می دهد. در برخی از افراد این ریزش مو تا جایی ادامه دارد که منجر به طاسی منطقه‌ ای و یا طاسی کلی سر می ‌شود. به همین علت افرادی که دچار کم پشتی در نواحی مختلف سر هستند، به دنبال راهی برای درمان آن هستند.

امروزه با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، راه های گوناگونی برای درمان طاسی و کم پشتی موی سر وجود دارد. برای درمان مشکلات کم پشتی و طاسی موی سر، می توانید با مراجعه به پزشک متخصص، بهترین و مناسب ترین روش درمان را انتخاب کنید.

یکی از روش های کاشت مو، روش SUT می باشد که در این مقاله سعی داریم شما را با ویژگی‌ های این روش آشنا کنیم. با ما همراه باشید…

 

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT، یکی از جدیدترین و مدرن ترین روش های کاشت مو در جهان محسوب می‌ شود که عوارض و مشکلات کمتری نسبت به روش‌ های قدیمی دارد. به عنوان مثال در این روش جای هیچ گونه زخم و یا بریدگی در محل کاشت و اهدا قرار نمی گیرد.

این روش کاشت مو، از روش های قدیمی پیروی می کند. با این تفاوت که روش SUT (اس یو تی) بدون دخالت دست و با استفاده از دستگاه های مخصوص و پیشرفته انجام می‌ شود. در واقع این روش کاملا اتوماتیک انجام شده و روشی بدون جراحی، خونریزی و درد محسوب می‌ شود و به همین علت مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.

در روش SUT به جای استفاده از هولدرهای دستی کاشت مو، از میکروموتورهای اتوماتیک حرفه ای استفاده می شود که باعث افزایش سرعت کاشت مو می شود.

از دیگر نکاتی که باعث متمایز شدن این روش نسبت به سایر روش ‌ها شده است، می توان به کیفیت بالای گرفت های برداشت شده از ناحیه اهدا اشاره کرد. چرا که در این روش گرفت های برداشت شده، در ماده ای مخصوص قرار می ‌گیرند و این امر به سلامت هر چه بهتر فولیکول ها کمک می کند.

در این روش نوین، معمولاً فولیکول های مو از نواحی پشت سر گرفته می شوند و به نقاطی که دارای ریزش هستند و یا کم پشت شده اند، پیوند می خورند. تعداد گرفت هایی که در این روش برداشت می شوند، حدود ۱۰ هزار عدد می ‌باشند که این رقم بیشترین تعداد برداشت گرفت در بین روش های کاشت مو می باشد.

کاشت مو به روش سوپر ترکیبی

دستگاه کاشت مو به روش SUT

این روش یکی از به روزترین روش های روز دنیا در زمینه کاشت مو محسوب می ‌شود که بدون استفاده از تیغ جراحی و با استفاده از دستگاه های پیشرفته، عمل برداشت گرفت و کاشت آن ها در ناحیه مورد نظر انجام می شود.

دستگاه کاشت sut کار کاشت مو را بسیار با ظرافت در حد میکرو انجام می ‌دهند و جای هیچ گونه زخم و اسکاری بر روی سطح پوست باقی نمی ماند به همین علت به کاشت مو میکرو گرفت نیز مشهور است. دستگاه برداشت گرفت ها دستگاه حرفه ای می باشد که توانایی برداشت و ذخیره تعداد بسیار زیادی از گرفت ها را در خود دارد. سپس با استفاده از سایر دستگاه های پیشرفته، گرفت های برداشته شده به صورت کامل آزمایش می ‌شوند و در نهایت با استفاده از دستگاه‌ های مجهز به پانچ گرفت های آماده شده به داخل پوست سر کاشته می شوند و عملیات کاشت انجام می ‌شود. 

۸ مزیت کاشت مو به روش اس یو تی 

کاشت مو به روش اس یو تی ، یکی از جدیدترین متد کاشت مو در دنیا محسوب می شود که مزایای بسیار زیادی نسبت به سایر روش های کاشت مو دارد. در این قسمت سعی داریم شما را با برخی از مزایای این روش کاشت مو آشنا کنیم:

۱-اولین مزیت این روش که باعث متمایز شدن آن نسبت به سایر روش ‌ها شده است، غیر تهاجمی بودن آن می باشد. بسیاری از افراد به علت احساس درد و یا وجود خونریزی، در نواحی کاشت و نواحی اهدا، از انجام آن منصرف می شوند. اما کاشت مو به روش اس یو تی ، باعث برطرف شدن این مشکل شده است. در واقع این روش کاشت مو بدون به کار گیری از جراحی انجام می شود و کمترین عوارض را برای بیمار به دنبال دارد.

۲-بسیاری از افراد به دنبال رویش طبیعی مو به ویژه در نواحی جلوی سر، پس از انجام کاشت هستند. این روش، خط رویش طبیعی به شما هدیه می دهد.

۳-در بسیاری از روش های کاشت مو، جای بخیه و برش در نواحی اهدا و کاشت باقی می ماند که این امر می ‌تواند برای بسیاری از افراد ناخوشایند باشد و گاهاً آن ها را از انجام کاشت مو بازدارد. کاشت مو به روش اس یو تی، روشی نوین محسوب می ‌شود که این مشکل را به صورت کامل برطرف کرده است.

۴-از دیگر مزایای این روش می توان به سرعت بالای آن اشاره کرد. روش اس یو تی، جزو روش های سریع کاشت مو محسوب می شود که در کوتاه ترین زمان حجم بالایی از گرفت ها کاشته می شود.

۵-عموماً در روش های کاشت مو، فولیکول مورد نظر را از قسمت های پشتی سر استخراج می کنند، اما بسیاری از افراد ممکن است درگیر طاسی باشند و یا فولیکول های مناسب در قسمت پشتی سر نداشته باشند. این روش به چنین افرادی بسیار توصیه می شود. چرا که در این روش ناحیه اهدا می تواند قسمت ریش و یا موهای سینه نیز باشد‌.

۶-دوران نقاهت پس از هر عمل زیبایی می ‌تواند یکی از سخت ترین دوران برای تمامی بیمارها محسوب شود. روش اس یو تی، دوران‌نقاهت بسیار کوتاهی دارد و پس از انجام آن نیازی به استراحت مطلق نیست و افراد می ‌توانند کارهای روزمره های خود را انجام دهند.

۷-در سایر روش های کاشت مو، ممکن است تمامی فولیکول های کاشته شده به ثمر نرسند و رشد نکنند. در این صورت مجددا این فرد می بایست کاشت موی خود را ترمیم کند. در روش SUT برخلاف سایر روش‌ها، قبل از انجام کاشت، فولیکول ها در محلول های مخصوص قرار می گیرند و تقویت می شوند. سپس در پوست سر کاشته می شوند. نتیجه این امر، رشد تمامی گرفت های برداشت شده می باشد. به همین علت توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است.

۸-در کاشت مو به روش اس یو تی، می توانید پس از گذشت حدود ۳۰ روز، موهای نواحی کاشته شده را اصلاح کنید. این امر در بسیاری از روش ها امکان پذیر نیست.

 

 معایب کاشت مو به روش SUT

این روش همچون سایر روش های کاشت مو، ممکن است مشکلات و عوارضی را به دنبال داشته باشد. اما از آنجایی که جزو جدیدترین متد های روز دنیا محسوب می ‌شود، عوارض و معایب آن نسبت به سایر روش ها کمتر است. در این قسمت به شرح مختصر معایب این روش می پردازیم:

  1. با وجود اینکه این روش، روشی غیر تهاجمی و بدون ‌درد محسوب می شود، اما ممکن است در روزهای اول پس از کاشت مو، سوزش و درد جزئی در نواحی اهدا و کاشت احساس کنید که به سرعت برطرف می شود و دردی آزاردهنده نمی باشد.
  2. افرادی که کاشت مو به روش SUT انجام داده‌ اند، شاهد ورم در نواحی مختلف سر به ویژه قسمت پیشانی هستند که با گذشت مدت زمان کوتاهی این علائم برطرف می‌ شود و جای هیچ گونه نگرانی نیست.
  3. انجام کاشت مو، در واقع نوعی شک به پوست سر می باشد. به همین علت ممکن است شاهد ریزش مو شدید و یا ضعیف در نواحی کاشت مو باشیم. اما این امر کاملاً طبیعی است و با گذشت مدت زمان کوتاهی، فولیکول‌ های مو مجدداً اقدام به تولید تارهای موی جدید می کند.
  4. همان طور که گفته شد پس از گذشت حدود ۳۰ روز می توان به پیرایش موها اقدام کرد. در این مدت، شاهد رشد ناهماهنگ مو های قدیمی و جدید هستیم که می‌ تواند آزاردهنده باشد. اما جای نگرانی نیست و بر خلاف سایر روش ها میتوانید با گذشت مدت زمان کوتاهی اندازه موها را با اصلاح یکسان کنید.
  5. روش کاشت مو SUT، مستلزم تراشیدن نواحی اهدا و کاشت می باشد. این امر می ‌تواند برای افراد زیادی دشواری داشته باشد.

 

آیا این روش باعث صدمه رسیدن به ناحیه اهدا می‌ شود؟

این سوال برای بسیاری از افراد پیش می ‌آید که آیا پس از انجام کاشت مو ناحیه اهدا طاس می ‌شود و یا مجددا تار مو در آن رشد می کند؟

در پاسخ به این سوال می بایست گفت که پزشک برداشت گرفت های مورد نظر را با استفاده از دستگاه های مخصوص و به صورت کاملا حرفه ای انجام می دهد. در واقع از حجم موهای ناحیه اهدا کننده مقدار بسیار کمی کاسته می ‌شود ولی منجر به طاسی ناحیه مورد نظر نمی شود. تنها حجم موها کاهش پیدا کرده و پس از رشد مجدد تارهای مو اثری از طاسی دیده نمی شود.

کاشت مو به روش sut چگونه است ؟

فرایند کاشت مو به روش SUT، بسیار شبیه به سایر روش های کاشت مو می باشد و تنها تفاوت های جزئی با دیگر روش ها دارد. در این قسمت سعی داریم شما را با فرآیند کاشت مو به روش اس یو تی آشنا کنیم تا بتوانید برای انتخاب این روش بهتر تصمیم گیری کنید.

مراحل روش کاشت مو sut

مرحله اول آماده سازی بیمار:

در این مرحله بیمار توسط کادر کلینیک آماده کاشت مو می شود. برای این منظور قسمت اهدا و کاشت تراشیده می ‌شود و سپس به صورت کامل فرآیند ضدعفونی و پاکسازی انجام می شود. در نهایت نواحی مورد نظر را با استفاده از مواد بی حسی موضعی بی حس می ‌کنند تا بیمار در حین انجام این فرایند هیچ گونه دردی را احساس نکند.

مرحله دوم مشخص کردن محل کاشت:

در این مرحله پزشک با استفاده از مارکرهای مخصوص، خط پیوند را در نواحی مورد نظر مشخص می کند. این امر موجب داشتن کاشت دقیق تر و منظم تر می شود.

این مرحله بسیار حائز اهمیت می باشد و نیازمند مهارت و تخصص پزشک مربوطه است. چرا که خط رویش طبیعی و استاندارد، مستلزم دانش و مهارت پزشک می باشد.

مرحله سوم ایجاد برش بر روی منطقه اهدا:

در این قدم پزشک با استفاده از هندپیس دستگاه کاشت مو  SUT، که مجهز به پانچ تیز می باشد، سوراخ های بسیار ریز به اندازه های میلیمتری در ناحیه اهدا ایجاد می کند. این مرحله همچون مرحله پیش، نیازمند مهارت و تخصص پزشک مورد نظر دارد. چرا که زاویه استفاده از دستگاه، امری بسیار حائز اهمیت است. همچنین عمق وارد کردن هندپیس به داخل پوست، می بایست به اندازه کافی باشد. اگر عمق آن بیشتر از میزان کافی باشد، می ‌تواند باعث آسیب رسیدن به فولیکول ها و در نهایت التهاب شود و اگر این عمق کمتر از میزان مورد نیاز باشد، ممکن است باعث استخراج فولیکول ‌های نصف شود و نتوان از آن برای کاشت استفاده کرد.

دستگاه های کاشت به روش SUT، همچون ساکشن عمل می کنند. در واقع فرآیند برداشت بانک مو با کمک مکش دستگاه انجام می شود‌ که این امر باعث آسانی این مرحله شده است. در این مرحله تعداد زیادی از گرفت های مو طی مدت زمان کوتاهی برداشت می شوند و به کاشت مو سرعت می بخشد.

مرحله چهارم آماده سازی گرفت های برداشت شده:

حال که گرفت های مورد نیاز برداشت شده‌ اند، می بایست گرفت های برداشت شده، آماده کاشت در داخل پوست سر و نواحی مورد نظر کاشت شوند.

دستگاه های کاشت مو به روش SUT دارای لوله های ظریفی هستند که در ابتدا گرفت ها به درون این لوله ها هدایت می شوند و سپس وارد مخزن همان دستگاه می شوند. در نهایت پس از تکمیل عملیات برداشت، گرفت ها از مخزن دستگاه به درون محلولی مخصوص منتقل می ‌شوند.

در این مرحله تک‌ تک گرفت ها توسط تیم درمانی کلینیک با استفاده از دستگاه های مخصوص، مورد ارزیابی و بررسی قرار می‌ گیرند و برای کاشت آماده می ‌شوند. انجام این فرایند می ‌بایست در کوتاه ‌ترین زمان ممکن انجام شود. چرا که هرچه این مدت زمان بیشتر شود، فولیکول ها خاصیت خود را از دست می ‌دهند.

مرحله پنجم کاشت گرفت های مو:

مرحله آخر، در این مرحله پزشک مورد نظر، با استفاده از دستگاه های مجهز به پانچ، گرافت های آماده شده را در داخل پوست سر قرار می دهد و عملیات کاشت انجام می ‌شود.

۵ توصیه مهم قبل از کاشت مو

قبل از انجام کاشت مو می‌ بایست نکات و توصیه هایی را در نظر گرفت تا کاشت مو شما به بهترین شکل انجام شود. در این قسمت شما را با این نکات آشنا می کنیم:

قدم اول : پزشک خود را از تمامی داروهایی که مصرف می کنید، همچون داروهای قلبی و عروقی، داروهای مربوط به قند خون و دیابت و… مطلع کنید و طبق تجویز پزشک به مصرف آن ها ادامه دهید و یا جایگزین مناسب برای شما در نظر گرقته شود.

قدم دوم: مصرف داروهای همچون داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین، آنتی بیوتیک ها همچون پنی سیلین و… را حدود دو هفته قبل از انجام کاشت مو قطع کنید. به علاوه ویتامین هایی نظیر ویتامین E را از برنامه غذایی خود حذف کنید. چرا که می‌ تواند باعث ایجاد کبودی و تورم در پوست شما شود.

قدم سوم: استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی را به صورت کامل قطع کنید و این کار را از حدود دو هفته قبل از انجام فرآیند کاشت مو شروع کنید. چرا که در صورت مصرف این گونه مواد ممکن است مشکلاتی در انجام کاشت مو شما رخ دهد.

قدم چهارم: شب قبل از انجام عمل کاشت مو به روش SUT لازم است که موهای سر و موهای منطقه اهدا را به صورت کامل با مواد شوینده ساده شستشو دهید و از هیچ ماده شیمیایی دیگری برای پاکسازی و یا حالت دادن به موهای خود همچون دوفازها، ژل ها و… استفاده نکنید.

قدم پنجم: وعده غذایی قبل از انجام کاشت مو را وعده های سبک و مقوی در نظر بگیرید تا در زمان انجام کاشت مو دچار مشکلاتی همچون افت فشار و یا افت قند خون نشوید. همچنین استراحت کافی داشته باشید چرا که ممکن است عمل کاشت مو حدود ۴ الی ۵ ساعت به طول انجامد.

اقدامات لازم قبل از انجام کاشت مو به روش اس یو تی

قبل از انجام کاشت مو، پزشک مورد نظر معاینات بالینی را انجام می دهد و پوست سر، تارهای مو، بانک مو و فولیکول مو را با استفاده از دستگاه های پیشرفته مورد ارزیابی و بررسی قرار می‌ دهد. همچنین منطقه اهدا را مشخص می کند.

پزشک مورد نظر، پس از انجام معاینات اولیه، آزمایشات لازم را برای بیمار تجویز می کند. این آزمایش ها شامل چکاپ کامل خون، تست میزان قند خون، بررسی زمان ترومبین و… می باشد. وجود هر گونه مشکل در خون می تواند باعث به تعویق افتادن کاشت ‌مو شما شود.

از دیگر نکات حائز اهمیت، بیماری های عفونی می باشند. برای این منظور پزشک در آزمایش خون، سنجش بیماری ‌هایی نظیر هیپاتیت و ایدز را لحاظ می ‌کند که در صورت وجود این بیماری، اقدامات لازم انجام می شود و کادر درمان و تجهیزات درمانی برای جلوگیری از انتقال این بیماری آماده می کند.

از دیگر آزمایشاتی که قبل از انجام کاشت مو الزامی می باشد، می توان به آزمایش انعقاد خون اشاره کرد. چرا که اگر مدت زمان انعقاد خون فردی بیش از حد طولانی باشد، می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در طول انجام کاشت مو شود.

سپس در صورت عدم وجود مشکلات حاد در آزمایشات، پزشک مورد نظر برای انجام کاشت مو با شما هماهنگی های لازم را انجام می دهد.

 

اقدامات لازم بعد از انجام کاشت مو به روش SUT

روش کاشت مو sut جزو مدرن ترین روش های کاشت مو در دنیا محسوب می شود و دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد. در واقع پس از گذشت یک الی دو روز بیمار می تواند فعالیت های روزانه خود را انجام دهد. اما رعایت برخی از نکات الزامی است که در این قسمت شما را با اقدامات بعد از کاشت مو آشنا می کنیم.

به طور کلی تمامی افرادی که کاشت مو به این روش را انجام دادند، می‌بایست با ملایمت بیشتری نسبت به قبل با موهای خود و پوست سر رفتار کنند. چرا که گرفت های مو بدون جراحی و بخیه در پوست سر قرار گرفته اند. به همین علت مدت زمانی لازم است تا گرفت ها به صورت کامل به محل مورد نظر متصل شوند.

پس از انجام کاشت مو به روش SUT، شاهد التهابات و تورم در نواحی مختلف سر هستیم. کمپرس سرد منطقه مورد نظر، می تواند به کاهش این گونه التهابات کمک بسیار بزرگی کند.

بسته به صلاح دید پزشک حدوداً ۲ الی ۳ هفته پس از کاشت، شست و شوی سر خود را با ملایمت و به آرامی انجام دهید و با توجه به تجویز پزشک، از روز سوم می توانید از شامپوهای معمولی برای شست و شو استفاده کنید. همچنین پس از شست و شو نباید از حوله و یا سشوار برای خشک کردن موهای خود استفاده کنید. چرا که می تواند باعث آسیب رسیدن به گرفت های کاشته شده شود.

ممکن است در نواحی کاشت، لخته هایی از خون وجود داشته باشند. اما تحت هیچ شرایطی به آن ها دست نزنید تا زمان ویزیت شما فرا رسد. همچنین در صورت احساس خارش، از خارندن پوست سر اجتناب کنید.

به طور کلی از انجام فعالیت های سنگین همچون جابجایی وسایل با وزن بالا و ورزش های سنگین، به مدت ۳ هفته به صورت جدی خودداری کنید. چرا که می تواند عوارض جبران ناپذیری را برای شما به همراه داشته باشد.

بلافاصله پس از انجام عمل کاشت مو، حتماً استراحت کنید. سعی کنید در روزهای ابتدایی پس از کاشت، در هنگام خوابیدن، سر بالاتر از سطح بدن قرار گیرد.

پس از کاشت مو، پزشک مورد نظر، داروهای برای شما تجویز می ‌کند که می‌ بایست در زمان مشخص شده مصرف کنید. همچنین پمادهایی تجویز می‌ شود که باید با استفاده از انگشت به آرامی روی محل کاشت مصرف کنید. به علاوه زمانی که برای ویزیت برای شما در نظر گرفته شده است را به تعویق نیندازید.

روش کاشت موی طبیعی sut

کاشت مو با روش اس یو تی برای چه کسانی مناسب است؟

کاشت مو با روش اس یو تی ، از جمله روش های کاربردی کاشت مو محسوب می شود و افراد بسیار زیادی می توانند از آن استفاده کنند. در این قسمت شما را با کاندیدهای اصلی این روش آشنا می کنیم. اما به خاطر داشته باشید که در صورتی استفاده از این روش برای افراد گوناگون میسر می باشد که توسط پزشک مورد تایید باشد.

انجام این روش برای تمامی افراد اعمم از زن و مرد امکان پذیر است. در واقع زن و مرد شانس موفقیت یکسانی در پیروزی این روش دارند. همچنین این روش کاشت مو به تمامی افرادی که از جای زخم و اسکار پس از انجام کاشت مو ناراضی هستند، توصیه می شود.

دسته اول افرادی هستند که به دلایل گوناگون همچون افزایش سن، وراثت، ژنتیک و… دچار آلوپسی آندورژنیک (الگوی طاسی زنانه یا مردانه) شده اند. به این دسته از افراد پیشنهاد می شود که از کاشت مو با روش اس یو تی استفاده کنند.

دسته دوم شامل افرادی می شود که به دلایلی نظیر بیماری همچون سرطان، ضربه های شدید به نواحی مختلف سر و یا سوختگی، قسمت هایی از موی سر خود و یا کل آن را از دست داده اند. در واقع خاصیت تولید مو فولیکول های موجود در پوست سر، از بین رفته است. این دسته از افراد می توانند با استفاده از این روش، شاهد رویش تارهای مو جدید در نواحی دچار ریزش شده، باشند.

دسته سوم افرادی را دربرمی گیرد که مدت زیادی درگیر بیماری های پوستی بوده اند و پس از بهبود بیماری پوستی دچار طاسی در قسمت هایی از پوست سر و یا تمامی آن شده‌ اند. این روش کمک بسیار بزرگی برای این افراد محسوب می‌ شود.

دسته چهارم شامل افرادی می شود که دچار کم پشتی و یا طاسی در سایر نواحی بدن همچون ابرو، ریش و… شده باشند. روش اس یو تی برخلاف بسیاری از روش‌های گذشته، امکان کاشت مو در سایر نواحی بدن را برای شما عزیزان امکان پذیر می کند.

 

تفاوت کاشت مو به روش SUT و FIT

کاشت مو به روش SUT برگرفته از روش FIT می باشد که اصل روند کار در هر دو روش به یک صورت است. اما تفاوت اصلی در چگونگی برداشت و نگهداری گرفت ها می باشد. در واقع تمامی فرآیندهای روش SUT برخلاف روش FIT با استفاده از دستگاه و بدون دخالت تیغ جراحی انجام می شود. همچنین سرعت کاشت مو در روش SUT بسیار بیشتر از روش FIT می باشد به طوری که گاهاً در  روش SUT یک جلسه ۴ الی ۶ ساعت کافی است.

به علاوه یکی از تفاوت های این دو روش، رعایت هرچه بهتر بهداشت می باشد. بهداشت در روش کاشت مو SUT بسیار بهتر از روش FIT رعایت می شود. چرا که در این روش تمامی فرآیند ها بدون دخالت دست و با استفاده از دستگاه انجام می ‌شود و فولیکول ها توسط دستگاه های کاملاً استریل و بهداشتی برداشت، نگهداری و کاشته می شوند.

از دیگر تفاوت‌های این دو روش با یک دیگر می توان به تراکم هرچه بیشتر تارهای مو در روش SUT اشاره کرد. در صورتی که تراکم کاشت مو به روش FIT بسیار کمتر از روش SUT می باشد.

روش FIT، روشی است که با جراحی و تیغ جراحی انجام می ‌شود. مسلماً درد و خونریزی در این نوع کاشت موی طبیعی به شمار می رود. این امر در کاشت به روش SUT وجود ندارد و عملاً روشی غیر تهاجمی، بدون درد و خونریزی است. چرا که تمام فعالیت‌ ها بدون استفاده از تیغ جراحی صورت می ‌گیرد.

از سایر تفاوت های این روش می توان به ظرافت و دقت بالای روش SUT اشاره کرد. همچنین خط رویش در این روش بسیار طبیعی تر از خط رویش در روش FIT می باشد‌. همچنین عدم وجود جای بخیه و جای زخم در روش از دیگر مزایای استفاده از این روش به شمار می ‌رود.

پس از انجام روش SUT نیاز به دوره نقاهت کوتاهی است و فرد بیمار می تواند پس پس از گذشت یک الی دو روز فعالیت های روزمره خود را انجام دهد که این امر در روش FIT وجود ندارد و بیمار می بایست دوران نقاهت طولانی تری را سپری کند تا بهبودی کامل خود را کسب کند.

ایا این روش برای افراد بدون بانک مو مناسب است؟

همان طور که می دانید این روش برای افرادی که فولیکول های مناسب در قسمت پشت سر نداشته باشند نیز مناسب است و می توان گرفت های مورد نیاز را از موهای موجود در سطح بدن برداشت کرد.

برداشت گرفت از سطح پوست سر با پوست بدن که در کاشت مو از بدن به سر کاربرد دارد کاملا متفاوت است. چرا که این دو پوست تفاوت های بسیار زیادی با یک دیگر دارند. به عنوان مثال پوست بدن نازک تر و تحریک پذیر تر از پوست سر می باشد و زاویه گرفتن دستگاه برای استخراج گرفت از سطح پوست بدن بسیار حائز اهمیت است. به همین علت نیاز به مهارت، دانش و تخصص پزشک مورد نظر است.

آیا افرادی که دارای ریزش موی مقطعی هستند می توانند از این روش استفاده کنند؟

به طور کلی تمامی افراد در زمان های گوناگون دچار ریزش های مقطعی می شوند. اما اکثر این ریزش‌ ها منجر به طاسی و کم پشتی شدید مو نمی شوند و ممکن است دلایل دیگری نظیر استرس و اضطراب، کمبود ویتامین های گوناگون که برای فولیکول های مورد نیاز است، دوران بارداری و شیردهی در زنان و… داشته باشد.

به همین علت افرادی که دچار ریزش مو هستند در قدم اول می ‌بایست دلیل ریزش موی خود را با استفاده از معاینات توسط پزشک و آزمایشات گوناگون مشخص کنند و سپس در حالی که این ریزش ادامه دار بود و مشکلاتی نظیر مشکلات ژنتیکی در میان بود، می بایست به کلینیک های پوست و مو مراجعه کنید تا در صورت نیاز کاشت مو برای شما انجام شود.

برای کاشت مو به روش اس یو تی از چه نواحی میتوان استفاده کرد؟

بهترین محل برای در نظر گرفتن به عنوان محل اهدا، محلی است که پوست آن شباهت بسیار زیادی به پوست محل کاشت داشته باشد. در واقع بهترین محل برای اهدا قسمت پشتی سر می باشد. اما برخی از افراد فولیکول مناسب برای اهدا در نواحی پشت سر ندارند. به همین علت در سایر نواحی همچون ریش، موهای ناحیه سینه، موهای پا و کمر استفاده کرد. از بین نواحی نام برده، موهای قسمت ریش شباهت بسیار زیادی نسبت به سایر مناطق دارد.

آیا ریزش مو پس از کاشت طبیعی است؟

پس از کاشت مو به هر روشی، در ابتدا شاهد ریزش مو هستید که این امر کاملاً طبیعی است و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد. چون عمل کاشت مو نوعی شوک به پوست سر محسوب می ‌شود و این شوک باعث ریزش موهای فرد می‌ شود‌. پس از گذشت مدت زمان کوتاهی ریزش مو قطع می ‌شود و تارهای موی جدید شروع به رشد می کنند. در صورت مشاهده پیاز مو نیز نگران نشوید. چرا که فولیکول ها در پوست سر قرار دارند.

اگر ریزش موها با خونریزی همراه باشد، ممکن است حاکی از وجود مشکلاتی در اتصال فولیکول ها به داخل پوست سر باشد. در این صورت این مشکل را با پزشک خود در میان بگذارید.

 روش SUT برا چه کسانی مناسب نیست ؟

کاشت مو به روش SUT همچون سایر روش ها، محدودیت هایی برای انجام دارد. به طور کلی این روش به افرادی که درگیر طاسی بدون الگوی مشخص هستند، توصیه نمی شود. چرا که ممکن است مشکلات بسیار زیادی پس از انجام کاشت برای این گونه افراد به وجود آید.

در این روش، پوست منطقه اهدا و کاشت با استفاده از مواد بی حس کننده موضعی بی حس می شوند تا انجام عمل کاشت مو با حداقل درد انجام شود که ممکن است برخی از افراد به این گونه مواد حساسی است داشته باشند. به همین علت نمی توانند از این روش کاشت مو استفاده کنند.

به علاوه بسیاری از افراد دارای بیماری های زمینه هستند و ممکن است تحت کنترل نباشند. به عنوان مثال بیماران مبتلا به هموفیلی که مشکل در انعقاد خون دارند و یا بیماران مبتلا به دیابت و یا فشارخون بالا نمی توانند از این روش کاشت مو استفاده کنند.

اما جای هیچ گونه نگرانی نیست. تمامی افراد فوق الذکر می توانند به پزشک مراجعه کنند تا مشکلات فوق را برطرف کرده و یا روشی دیگر برای کاشت مو در نظر بگیرند

سن مناسب کاشت مو به روش SUT (محدودیت سنی)

اگر بخواهیم در رابطه با محدودیت سنی کاشت مو صحبت کنیم. نمی توان این موضوع را به تمامی روش های کاشت مو نسبت دهیم. در واقع کاشت مو بهتر است در سنین بالای ۲۵ سال انجام شود. چراکه برای انجام کاشت مو، نیاز به الگوی ریزش و طاسی فرد داریم که حداقل تا سن ۲۵ سالگی نمی توان به الگوی دقیق طاسی و ریزش موی فرد پی برد.

همچنین در صورتی که قبل از ۲۵ سالگی کاشت مو انجام شود، ممکن است پس از کاشت ریزش های شدید ادامه داشته باشد و مجدداً فولیکولها خاصیت خود را از دست بدهند و در نهایت نیاز به کاشت مجدد باشد. پس اگر قصد دارید برای کاشت مو اقدام کنید بهتر است تا ۲۵ سالگی صبر کنید.

در صورتی که زیر ۲۵ سال سن دارید و از کم پشت شدن سریع موهای خود ناراضی هستید، توانید از پی ار پی مو (PRP) و مزوتراپی مو استفاده کنید و یا متخصص مو مراجعه کنید

 نتایج کاشت مو به روش sut

نتایج روش کاشت مو sut

نتایج روش کاشت مو SUT، بسیار سریع شاهد نتایج و عواقب آن هستیم. از آنجایی که این روش کاشت مو بدون جراحی انجام می شود، مدت زمانی طول می کشد تا گرفت های کاشته شده در پوست سر ریشه کنند.

حدوداً سه روز لازم است تا پوست سر از شوک خارج شده و ریشه کردن را آغاز کند. پس از گذشت پنج الی شش روز می بایست با استفاده از آب گرم و ترجیحاً شامپو بچه، پوست سر را به آرامی شست و شو دهید. اما سعی نکن جای زخم و لخته های خون را پاک کنید. چرا که لخته ها بعد از گذشت حدود ۱۵ روز به خودی خود ریزش پیدا می ‌کنند. در این زمان نوبت ویزیت شما فرا رسیده است و می بایست حتماً برای معاینات پزشک خود مراجعه کنید.

پس از گذشت یک ماه می توانید موهای سر خود را پیرایش کنید تا ناهماهنگی رشد موهای جدید و قدیمی برطرف شود. در این یک ماه ممکن است شاهد التهابات کوچکی در نواحی مختلف پوست سر باشید که کاملاً طبیعی است و با کمپرس گرم تا حد زیادی برطرف می شوند.

رشد موها به صورت می باشد که هر ماه حدود یک سانتی متر بلند می شوند. به خاطر داشته باشید که روند کلی درمان و رویش نرمال تارهای مو ممکن است تا حدود یک سال به طول انجامد. پس باید صبور باشید. پس از گذشت یک سال شاهد خط رویش طبیعی و موهای پر پشت و سالم هستید.

هزینه کاشت مو به روشSUT

کاشت مو به روش SUT از جمله مدرن ترین روش های کاشت مو محسوب می شود که برای انجام آن می بایست از جدیدترین و به روزترین دستگاه ها و ابزارها استفاده شود‌. همچنین برای انجام این روش کاشت مو، نیاز به تیم متخصص و مجرب می باشد.زیرا عملی بسیار دقیق بوده و نیاز به مهارت و تخصص تیم درمانی دارد. به همین علت نسبت به سایر روش های کاشت مو هزینه بیشتری را به خود اختصاص داده است.

اما به طور کلی عوامل بسیار زیادی بر روی هزینه کاشت مو تاثیرگذار است. به عنوان مثال تعداد گرفت های مورد نیاز برای استخراج نوع تجهیزات و دستگاه های استفاده شده، چگونگی انجام عملیات کاشت مو، نوع پوست منطقه کاشت و منطقه ای که برای اهدا در نظر گرفته شده است و…. تاثیر مستقیم بر روی قیمت کاشت مو دارد.

 برای مشاوره رایگان می توانید با شماره ۲۲۴۴۴۰۱۴ تماس گرفته و اطلاعات لازم را کسب کنید.

تعداد جلسات  کاشت مو به روش اس یو تی

کاشت مو به روش اس یو تی، یکی از سریع ترین روش های کاشت مو می باشد و می تواند در مدت زمان یک جلسه انجام شود. اما تعداد جلسات دقیق مورد نیاز برای کاشت، بسته به تعداد گرفت های مورد نظر برای کاشت میزان، وسعت طاسی، وضعیت فولیکول‌ها، بانک مو و گرفته ها تعیین می‌ شود. تعداد گرفت ها بسته به نوع طاسی می تواند از حدود ۲۰۰ عدد تا مقادیر بالا متفاوت باشد.

به طور کلی الگوی ریزش مو، به سه قسمت عمده تقسیم می شود: ۱. قسمت پیشانی و خط ۲. فرق سر ۳. سطح سر

در صورت وجود ریزش در هر یک از این قسمت ها، تعداد ۲۰۰ الی ۱۰۰۰ عدد گرفت لازم می باشد. گاهی فرد ممکن است در یکی از قسمت های فوق دچار ریزش و طاسی شده باشد و گاهی ممکن است کل سر درگیر طاسی شده باشد. هرچه تعداد گرفت های مورد نیاز بیشتر باشد، ممکن است به تعداد جلسات بیشتری نیاز باشد‌‌. اما برای اطلاع از تعداد دقیق جلسات می بایست تحت معاینه قرار گیرید و پزشک مورد نظر تعداد جلسات مورد نیاز را برای شما در نظر بگیرد.

کاشت مو به روش SUT در تهران (کلینیک دائر)

اگر قصد انجام کاشت مو به روش SUT در تهران را دارید،کلینیک تخصصی کاشت مو دائر با کادری مجرب آماده ارائه خدمات کاشت به شما می باشد. سعی ما در کلینیک دائر انجام خدمات پوست و مو با بهترین کیفیت در سطح استاندارد های بین المللی می باشد.

انتخاب مرکز کاشت مو مناسب یکی از نکات حائز اهمیت می باشد که در این قسمت شما را با برخی از ویژگی های یک مرکز معتبر و خوب آشنا کنیم:

اولین ویژگی یک مرکز کاشت مو معتبر و خوب، داشتن مجوزهای رسمی از وزارت بهداشت می باشد. در واقع تمامی کادر درمانی می بایست مدارک تخصصی و معتبر داشته باشند و کلینیک کاشت مو باید تمامی استانداردهای بهداشتی را دارا باشد. به علاوه داشتن وسایل ایمنی، سیستم های تهویه، سرویس بهداشتی مناسب، اتاق های مخصوص عمل کاشت مو، اتاق های مربوط به معاینه، سالن انتظار برای بیماران و… الزامی می باشد.

دومین ویژگی مرکز کاشت موی خوب، مجهز بودن آن به تجهیزات و وسایل پزشکی مورد نیاز برای کاشت می باشد. هر نوع کاشت مو دستگاه مخصوص خود را دارد. در صورتی که مرکزی مجهز به تمامی این دستگاه ها باشد را می تواند مرکز قابل اعتماد دانست.

سومین ویژگی احترام به بیماران مراجعه کننده می باشد. مرکزی که خواسته بیمار را در اولویت خود قرار دهد، می‌ تواند یک مرکز خوب تلقی شود.

چهارمین ویژگی که از جمله مهمترین ویژگی های یک مرکز خوب و معتبر محسوب می‌ شود داشتن پزشک با تجربه و خوب می‌ باشد. تخصص پزشک های یک کلینیک اعتبار یک کلینیک را تعیین می کند.

به این مقاله چند امتیاز میدهید ؟

نظر خود را ثبت کنید

امتیاز این مقاله ۰ / ۵٫ تعداد امتیاز دهندگان ۰

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز میدهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا