مقالات

کاشت مو به روش سلولهای بنیادی

در سراسر جهان افراد بسیار زیادی طاسی و ریزش مو را تجربه می کنند. ریزش مو و طاسی می تواند به علت وجود عوامل متعددی همچون وراثت، استرس و اضطراب، رژیم‌های غذایی نامناسب و… رخ دهد. این مشکل در مردان بیشتر از زنان رخ می دهد.

موهای پرپشت تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی افراد می گذرد و هیچ کس نمی تواند اهمیت مو در زیبایی فرد را منکر شود. به طور کلی این امر می‌ تواند تاثیر مستقیم بر روی اعتماد به نفس فرد بگذارد و زندگی فردی و اجتماعی او را مورد هدف قرار دهد.

به همین علت راهکارهای بسیار زیادی برای درمان ریزش مو و رفع طاسی سر وجود دارد. اما در اکثر مواقع نتیجه دلخواه و مورد نظر کسب نخواهد شد. بنابراین افراد به سمت مرکز کاشت مو سوق پیدا می کنند. روش های بسیار زیادی برای کاشت مو وجود دارد از قبیل کاشت مو به روش FIT و… که متخصص با توجه به نوع پوست میزان ریزش موی سر فرد و نوع کاشت موی صحیح را انتخاب می‌ کند. یکی از جدیدترین و مدرن ترین متدهای کاشت مو، کاشت مو به روش سلول های بنیادی می باشد.

این کاشت مو را کاشت مو بدون استفاده از بانک مو نیز می دانند. در این مقاله سعی داریم شما را با این نوع کاشت مو آشنا کنیم. با ما همراه باشید:

کاشت مو با سلول های بنیادی

کاشت مو از گذشته تا به امروز به روش های گوناگون انجام می شود. در بسیاری از روش ‌های گذشته، فرد برای کاشت، به فولیکول های پشت سر، سینه، ریش و… نیاز داشته است. به همین علت افرادی که فولیکول نامناسب برای احیا نداشته ‌اند، عملاً راهی برای درمان ریزش و یا رفع طاسی برای آنها وجود نداشته است.

کاشت مو به روش سلول های بنیادی یا prp یکی از جدیدترین و مدرن ترین روش های کاشت مو در دنیا محسوب می‌ شود. با ظهور این روش کاشت مو، تمامی افرادی که شرایط لازم برای کاشت مو نداشتند، امیدی دوباره به بهبود خود پیدا کردند.

کاشت مو به روش سلول های بنیادی، همان طور که از اسمش پیداست، با استفاده از سلول ‌های بنیادی فرد انجام می ‌شود. این روش کاشت مو تحت عنوان کاشت مو بدون استفاده از بانک مو نیز مشهور است. چرا که در این روش از بانک موی فرد برای کاشت استفاده نمی شود، بلکه سلول های بنیادی فرد مورد استفاده قرار می گیرد.

قسمت های مختلف فولیکول های مو، دارای سلول های بنیادی بسیار زیادی هستند. سلول های بنیادی در خون انسان وجود دارد، این سلول ها به عنوان نوعی محرک برای فولیکول های سر به شمار می ‌روند. در واقع سلول‌های بنیادی نقش ترمیم کننده را ایفا می‌ کنند و به ترمیم و بازسازی فولیکول ها و بانک موها می‌ پردازند و همچنین سلول های بنیادی به رشد مجدد فولیکول ها کمک می کند. تمامی افرادی که کاملاً طاس هستند، می توانند از این روش استفاده کنند.

مقادیر زیادی از سلول‌ های بنیادی در چربی های زیر پوست انسان وجود دارد که می نوان آن ها را استخراج کرد و برای درمان فولیکول ها استفاده کرد.

دلایل و علل استفاده از کاشت مو با سلول های بنیادی:

کاشت مو با سلول های بنیادی تفاوت های بسیار زیادی با سایر روش های کاشت مو دارد. دلایل متعددی وجود دارد که باعث برتری این روش نسبت به سایر روش ها شده است. در واقع وجود نقوص متعددی در سلول های بنیادی است کخ از دلایل اصلی ریزش مو محسوب می شود. همچنین روش سلول های بنیادی عوارض و مشکلات کمتری نسبت به سایر روش های کاشت مو دارد. به عنوان مثال:

در این روش به جای فولیکول های مو، سلول های بنیادی از نواحی مناسب اهدا کننده برداشت می شود و به محل مورد نظر تزریق می شود.

کاشت مو به روش سلول های بنیادی بدون جراحی و پانچ، بدون خون ریزی و بدون ایجاد زخم های بزرگ بر روی سر انجام می شود. به صورتی که سلول های بنیادی از قسمت‌ های موردنظر برداشت شده و به قسمت های مختلف سر تزریق می شود.

همچنین این روش بر خلاف سایر روش ها، محدودیت استفاده ندارد و تمامی افراد اعمم از زن و مرد می توانند از آن استفاده کنند. این روش برای تمامی افرادی که بانک موی مناسب برای پیوند ندارند و نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

امروزه از این روش، برای ترمیم سلول های بنیادی فولیکول های قسمت های دیگر بدن نیز مورد استفاده قرار می گیرد که نتایج بسیار خوبی به دنبال داشته است.

کاشت مو با سلول های بنیادی بدون بانک مو

کاشت مو به روش سلول های بنیادی، از جمله بی عارضه ترین روش ها برای کاشت مو محسوب می شود. تمامی افراد چه زن و چه مرد می توانند از این روش برای کاشت مو استفاده کنند. در این روش فقط با استفاده از سلول‌های بنیادی انجام می‌ شود و نیاز بانک موی مناسب در بدن نیست.

البته برای کاشت مو بدون بانک موی در پشت سر روش های دیگر همچون کاشت مو به روش BHT وجود دارد. به علاوه بسیاری از افراد تمایل به انجام عمل کاشت مو و جراحی ندارند. و این روش کاشت مو به چنین افرادی توصیه می شود. بسیاری از افراد نیز به داروهای ضد ریزش مو حساسیت دارند و نمی‌ توانند از سایر روش ها استفاده کنند. به همین علت می‌ توانند از این روش استفاده کنند.

به طور کلی تمامی افرادی که دارای کم پشتی شدید مو، ریزش موی شدید، طاسی کلی سر، طاسی سکه ای و… هستند، کاندید های مناسبی برای کاشت مو به روش سلولهای بنیادی هستند.

مزایای کاشت مو به روش سلول های بنیادی:

کاشت مو به روش سلول های بنیادی مزایای بسیار زیادی دارد. به همین علت بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است. در این قسمت به شرح مزایای کاشت مو به روش سلول های بنیادی می‌ پردازیم:

روشی بدون درد:

درد در زمان انجام کاشت و یا بعد از کاشت می ‌تواند یکی از بزرگترین استرس ‌های هر فردی که قصد انجام کاشت مو دارد، محسوب شود که می ‌تواند باعث منصرف شدن وی از کاشت مو شود.

با ظهور روش سلول های بنیادی این مشکل تا حد بسیار زیادی حل شد. چرا که این روش، روشی کاملاً بدون درد محسوب می‌ شود. قبل از انجام کاشت مو بدون استفاده از بانک مو، از بی حس کننده های موضعی استفاده می شود که کار را برای بیماران راحت‌ تر و آسان‌ تر می ‌کند.

از دیگر نکات حائز اهمیت می توان به دوره نقاهت بدون ‌درد اشاره کرد. چرا که پس از آن، بیمار هیچ گونه دردی را تجربه نمی ‌کند‌.

روشی بدون خونریزی:

این روش کاشت بدون نیاز به هرگونه زخم و یا برش بر روی پوست فرد انجام می شود و هیچ گونه جای برش، خط و اثری بر روی پوست باقی نمی ماند.

به همین علت پس از انجام کاشت مو بیمار شاهد هیچ گونه خونریزی نمی باشد. این امر یکی از مزایای این روش جدید محسوب می شود.

روشی برای درمان بافت های آسیب دیده و سوخته:

برخی از افراد ممکن است به علت وقوع حادثه ای دچار سوختگی در ناحیه پوست سر شده باشند. سوختگی بر روی پوست می تواند باعث ریزش مو های ناحیه آسیب دیده شود. در واقع فولیکول های ناحیه مورد نظر دچار آسیب های شدید و جدی می شوند.

برای ترمیم این فولیکول ها می ‌توان از کاشت مو با روش سلول های بنیادی استفاده کرد. این روش به ترمیم و رشد مجدد سلول‌های بنیادی کمک بسیار بزرگی می کند و باعث رشد مجدد مو در ناحیه آسیب دیده می شود‌.

روشی با نتیجه گیری طبیعی:

بسیاری از افراد پس از کاشت، خواهان موهایی با ظاهر کاملا طبیعی هستند که هیچ گونه تفاوتی با موهای قبل خود نداشته باشند. استفاده از بسیاری از روش های کاشت مو باعث ایجاد خط کاشت، جای زخم و… بر روی پوست سر می شوند. اما روش سلول های بنیادی بر خلاف سایر روش های کاشت، هیچگونه اثری بر روی پوست نخواهد گذاشت و افراد جای زخم، جای بریدگی و خط کاشت بر روی سر خود مشاهده نمی کنند و طبیعی ترین نتیجه را دریافت می کنند.

عوارض جانبی استفاده از سلول های بنیادی برای کاشت:

به طور کلی تمامی عمل های جراحی زیبایی، ممکن است عوارض احتمالی داشته باشند. کاشت مو به روش های دیگر، عوارضی همچون خونریزی، کبودی و یا حتی درد در محل پیوند و اهدا داشته باشند. اما عوارض کاشت مو به روش سلول های بنیادی، عوارض بسیار کمی نسبت به سایر روش های کاشت مو دارد.

از عوارض احتمالی پس از انجام کاشت مو بدون نیاز به بانک مو می توان به زخم های کوچک، خونریزی های سطحی و کبودی های خفیف در ناحیه برداشت سلول های بنیادی و ناحیه کاشت اشاره کرد‌.

همچنین این روش همچون سایر روش‌ها، با رعایت نکردن برخی از نکات می تواند باعث بروز برخی از عفونت ها شود. اما به طور کلی روش کاشت مو با استفاده از سلول های بنیادی از جمله بی خطر ترین روش های کاشت مو محسوب می شود‌. شما می توانید با مراجعه به مراکز معتبر و حرفه ای، مشکلات و عوارض پس از کاشت را به حداقل برسانید.

کاشت مو به روش سلولهای بنیادی چگونه است

مرحله اول: در این مرحله پزشک، بیمار را مجدداً مورد معاینه قرار می دهد و الگوی کاشت مو و تزریق را رسم می کند.

مرحله دوم: از آنجایی که سلول‌های بنیادی در بافت ‌های چربی بدن حضور دارند، در این مرحله به جمع آوری نمونه هایی از سلول های چربی موجود در شکم می پردازیم. برای انجام این مرحله می توان با استفاده از سوزن های مخصوص، سلول های بنیادی را از فولیکول های موجود بر روی پوست سر بیمار جدا کرد.

مرحله سوم: در این مرحله به منظور جمع آوری سوسپانسیون، بافت های چربی که در مرحله پیش جمع آوری کرده ایم را در دستگاه هایی تحت عنوان سانتریفیوژ قرار می‌ دهیم. دستگاهی در این مرحله مورد استفاده قرار می‌ گیرد، می‌بایست از جمله دستگاه های استاندارد روز دنیا محسوب شود تا بتواند به بهترین شکل سوسپانسیون مورد نظر را جمع آوری کند.

مرحله چهارم: در مرحله چهارم پوست سر بیمار را به صورت کامل ضدعفونی کرده تا از هرگونه ماده مضر پاکسازی شود. سپس از مواد بی حسی موضعی برای بی حس کردن مناطق مورد نظر استفاده می شود.

مرحله پنجم: در مرحله آخر سوسپانسیون های تهیه شده را با استفاده از سرنگ‌ های مخصوص به نقاط مختلف سر که نیاز به کاشت دارند، تزریق می ‌شود. این مرحله مهم ترین مرحله کاشت مو به روش سلول های بنیادی به شمار می ‌رود. چرا که می بایست توسط متخصص ماهر و حرفه‌ ای انجام شود. فرم تزریق از جمله نکات حائز اهمیت در کاشت مو می باشد.

کاربرد های سلول های بنیادی در کاشت مو

موهای پرپشت و خوش حالت در زیبایی چهره افراد تأثیر به سزایی دارد و بسیاری از افراد زمانی که دچار کم پشتی مو های خود می شوند، تصمیم به انجام کاشت مو می گیرند. روش های گوناگونی برای پیوند و کاشت مو وجود دارد. اما افرادی که کاملا طاس هستند و یا درگیر طاسی های موضعی و سکه ای اند، به منظور درمان سراغ کاشت مو می روند. اما نمی ‌توانند از هر روشی برای کاشت مو استفاده کنند. چرا که بانک موهای مناسبی ندارند. طاسی خود انواع مختلفی دارد:

آلوپسی آندروژنتیک (الگو طاسی در مردان) :

این نوع طاسی وابسته به هورمون های مردانه می باشد و به دلیل وجود نواقصی در هورمون های مردانه به وجود می آید.

آلوپسی آندروژنتیک (الگو طاسی در زنان) :

این نوع طاسی کاملاً مشابه طاسی نوع اول است. با این تفاوت که به دلیل وجود نواقص در هورمون های زنانه به وجود می آید.

آلوپسی دیواره سلولی:

این نوع آلوپسی به دلیل وجود برخی از مشکلات بر روی پوست همچون سوختگی رخ می دهد.

برای درمان انواع طاسی بهترین روش کاشت مو، استفاده از روش سلول های بنیادی می باشد. چراکه هیچ گونه نیاز به بانک موی مناسب ندارد و تمامی افراد بدون محدودیتی می توانند از آن استفاده کنند.

مراقبت های پس از کاشت مو به روش سلول های بنیادی:

پس از انجام فرآیند کاشت مو به روش سلول های بنیادی، بسته به دستور پزشک، بیمار می بایست برای ویزیت و معاینه به تعداد دفعات مشخص شده، به مرکز کاشت مو مراجعه کند. تا روند بهبود فرد و کارآمد بودن کاشت مو مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد. همچنین بیمار می بایست به طور منظم و مرتب پانسمان های روی محل کاشت را تعویض کند.

به علاوه فرد بیمار می‌ بایست تا حدود یک هفته از حمل بار سنگین اجتناب کند. همچنین انجام ورزش های سنگین می تواند باعث ایجاد خونریزی های خفیف شود. به همین علت فرد می بایست تا حدود یک هفته تا ۱۰ روز پس از انجام عمل کاشت مو، از انجام ورزش های سنگین دوری کند.

افرادی که کاشت مو به روش سلول های بنیادی انجام داده اند، می بایست برای مدتی که پزشک مربوطه تعیین کرده است، از تابش نور مستقیم بر روی پوست سر و عرق کردن محل مربوطه جلوگیری کنند.

از دیگر نکات حائز اهمیت پس از کاشت مو می توان به عدم مصرف نوشیدنی‌ های الکلی و استعمال سیگار و دخانیات اشاره کرد. چرا که در صورت عدم رعایت نکات فوق، فرد بیمار ممکن است دچار مشکلات حاد و جدی شود.

همچنین بیمار می بایست به مدت دو هفته از استحمام، استخر، سونا و دیگر فرآیندهایی که باعث ایجاد رطوبت بر روی سر می شود پرهیز کند.

دوران نقاهت پس از کاشت مو با سلول های بنیادی:

دوران نقاهت پس از هرگونه عمل زیبایی و جراحی وجود دارد که بسته به نوع عمل، دوره نقاهت متفاوت است. دوران نقاهت به زمانی گفته می شود که توسط پزشک مربوطه تعیین می شود.

در این مدت زمان به بیمار و عمل وی زمان می‌ دهیم تا روند بهبود را به خوبی طی کنند. مدت زمانی که برای نقاهت مورد نیاز است، با توجه به چگونگی فرایند عمل، شرایط جسمی بیمار، کیفیت عمل جراحی و… توسط پزشک متخصص تعیین می شود.

کاشت مو به روش سلول های بنیادی عموماً دوران ‌نقاهت کوتاهی دارد و افرادی که به این روش کاشت مو انجام داده اند، پس از از گذشت مدت زمان کوتاهی سلامت خود را کسب کرده و می توانند به فعالیت های طبیعی روزانه خود بپردازند.

در دوران نقاهت، بیمار ممکن است خونریزی های بسیار خفیف و دردهای ضعیفی را تجربه کند. اما این امر کاملاً طبیعی بوده و جای هیچ گونه نگرانی نمی باشد.

درصد احتمال رویش مجدد موها با سلول های بنیادی

روش نوین کاشت مو با به کارگیری سلول‌های بنیادی یا همان کاشت مو بدون استفاده از بانک مو، روشی بسیار جدید می باشد و به تازگی در کشورهای گوناگون انجام می ‌شود. تا به امروز درصد بسیار بالایی از افراد که به این روش کاشت مو انجام داده اند، کاملا از این روش به علت عوارض بسیار کم پس از عمل، دوره نقاهت کوتاه، رویش موها به صورت کاملاً طبیعی و … راضی هستند.

نتیجه این فرایند وابستگی بسیار زیادی به تخصص و مهارت پزشک مورد نظر دارد. اما به صورت کلی درصد احتمال موفقیت کاشت مو به روش نوین سلول های بنیادی بسیار بالا می باشد. به همین علت علاقه مندان به انجام کاشت مو را به خود جذب کرده است.

رویش مجدد مو با سلول های بنیادی

روش سلول های بنیادی کلینیک دائر:

کلینیک دائر یکی از مراکز معتبر کاشت مو کشور محسوب می ‌شود که کاشت مو به روش های گوناگون در این مرکز انجام می ‌شود. کاشت مو به روش سلول های بنیادی یکی از روش‌ های نوین کاشت در سراسر دنیا به شمار می‌ رود که در کلینیک دائر توسط پزشکان و متخصصان ماهر و با سابقه، به صورت کاملا اصولی و تخصصی انجام می ‌شود.

کاشت مو به روش سلول های بنیادی در کلینیک دائر با استفاده از جدیدترین متدهای روز دنیا انجام می ‌شود و درصد بالایی از مراجعه کنندگان پس از کاشت مو از عمل خود راضی هستند.

رضایت مراجعه کنندگان یکی از بزرگترین دستاوردهای کلینیک دائر طی سالیان فعالیت این مرکز می باشد.

جدیدترین روش کاشت مو با سلول های بنیادی:

یکی از جدیدترین و مدرن ترین روش های کاشت مو در دنیا، کاشت مو به روش سلول های بنیادی می باشد. این روش در سراسر دنیا مشهور است و از جمله بهترین روش های کاشت مو محسوب می‌ شود.

علم سلول های بنیادی در بسیاری از زمینه های پزشکی به شکوفایی رسیده است. به همین علت دانشمندان از این علم برای درمان بسیاری از مشکلات استفاده می‌ کنند. سلول های بنیادی در زمینه کاشت مو نیز به قله اوج خود رسیده اند. برای تمامی افراد، حتی افرادی که برای روش‌ های دیگر کاشت مو مناسب نیستند، نیز توصیه می شود.

این روش کاشت مو با کمترین عوارض، کوتاه ترین دوره نقاهت و مزایای بسیار زیاد، به یکی از بهترین روش های کاشت موی دنیا تبدیل شده است.

نتایج روش سلول های بنیادی جدید ترین روش کاشت مو:

کاشت مو با استفاده از سلول های بنیادی، جدیدترین و به روزترین روش کاشت مو محسوب می شود که تا کنون نتایج بسیار خوب و مثبتی به همراه داشته است.

از آنجایی که کاشت مو، ارتباط مستقیم با کیفیت موی فرد، ژن، شرایط زندگی، اضطراب و استرس، مراقبت های قبل و بعد از عمل، میزان ریزش موی فرد و… دارد، نتیجه کاشت مو می تواند برای افراد مختلف، متفاوت باشد.

اما به طور کلی اکثر افرادی که کاشت مو به روش نوین سلول های بنیادی انجام داده اند، رضایت داشته اند و پس از گذشت حدود ۲۰ هفته شاهد رشد و افزایش تراکم ۳۰ درصدی موهای خود بوده اند.

به علاوه موهای رشد شده پس از گذشت مدت زمان مشخص، بسیار طبیعی و مشابه به سایر موهای سر و یا موهای قبل افراد بوده است. از آنجایی که این روش، روشی بسیار جدید می باشد، انجام آن می بایست توسط پزشک متخصص صورت گیرد.

 آیا روش سلول های بنیادی محدودیتی دارد یا خیر ؟

به طور کلی این روش برای تمامی افراد با هر جنسیتی توصیه می شود. اما افرادی که دارای بیماری های پوستی هستند و یا درگیر انواع سرطان می باشند، توصیه نمی شود. همچنین افرادی که به عفونت‌های حاد و مزمن مبتلا هستند، استفاده از کاشت مو به روش های سلول های بنیادی توصیه نمی شود.

برخی از افراد مبتلا به سندرومی به نام اختلال پلاکت هستند. این گونه افراد بهتر است که از کاشت مو به این روش استفاده نکنند. به علاوه کاشت مو به روش سلول های بنیادی برای افرادی که بیش از حد از مشروبات الکلی استفاده می کند و یا در گیر اعتیاد به مواد مخدر هستند انتخاب درستی نخواهد بود.

 

تعداد جلسات کاشت با سلول های بنیادی :

کاشت مو به روش سلول های بنیادی از جمله عمل های جراحی سرپایی محسوب می‌ شود. به طور کلی این عمل در یک روز به مدت ۳ الی ۴ ساعت انجام می‌ شود و پس از انجام کاشت مو، فرد می تواند بلافاصله مرخص شود و نیاز بستری شدن نمی باشد. اما گاهی میزان مو های مورد نیاز برای کاشت بسیار زیاد است. به همین علت ممکن است در طی یک جلسه انجام نشود و قسمتی از عمل به جلسه دوم انتقال یابد. این دو جلسه معمولاً پشت سر هم انجام می شود.

برای اطلاع دقیق از زمان مورد نیاز برای کاشت به روش سلول های بنیادی می توانید با شماره های درج شده در سایت کلینیک دائر تماس بگیرید و اطلاعات لازم در این زمینه را کسب کنید.

مراقبت های قبل از کاشت به روش سلول های بنیادی:

افرادی که قصد انجام کاشت مو به روش سلول های بنیادی دارند، می‌بایست از یک الی دو هفته قبل از عمل نکاتی را رعایت کنند تا کاشت ‌مویی با بهترین نتیجه داشته باشند. در این قسمت سعی داریم شما را با مراقبت ‌های قبل از عمل آشنا کنیم:

استفاده از مشروبات الکلی و استعمال سیگار و دخانیات از حدود ۱۰ روز قبل از کاشت مو به روش سلول های بنیادی ممنوع می باشد. چرا که نوشیدنی های الکلی باعث رقیق شدن خون فرد می ‌شود و ممکن است در حین انجام عمل کاشت مو باعث بروز مشکلات بسیار زیادی شود‌‌. همچنین سیگار و دخانیات دارای مواد سمی هستند که وجود این مواد در بدن بیمار ممکن است عوارضی را به دنبال داشته باشد و از بهبود سریع زخم های موجود جلوگیری کند.

در جلسه قبل از کاشت مو، حتماً بیماری های زمینه ای، داروهایی که به صورت روتین استفاده می کنید و حساسیت های دارویی که دارید را با پزشک مربوطه در میان بگذارید. چرا که استفاده از برخی از داروها ممکن است باعث رقیق شدن خون شود و همچنین برخی از داروها دارای مقادیری از کدئین هستند که که می ‌توانند کاهش التهاب را به تعویق بیاندازند. پس از مصرف این گونه داروها نیز ممنوع است. به طور کلی داروهای همچون آسپرین، انواع بروفن ها و… حدود ده روز قبل از کاشت مو ممنوع است.

اقدامات ضروری قبل از کاشت 

قبل از انجام کاشت مو، پزشک بیمار را مورد معاینه قرار می ‌دهد و پوست سر بیمار، نوع، علت طاسی و مشکلات بیمار را ارزیابی و بررسی می کند. در این معاینات پزشک محل مناسب برای برداشت سلول های بنیادی را مشخص می ‌کند و آزمایشاتی را برای بیمار تجویز می ‌کند. این آزمایشات شامل چکاپ کامل خون، همچنین تست میزان قند خون و… می شوند. هدف از انجام این آزمایشات، اطمینان از سلامت بیمار و در نهایت داشتن عملی مناسب و موفقیت آمیز می باشد.

به علاوه این آزمایشات به منظور سنجش عفونت ‌های شایع در بدن همچون هیپاتیت و یا ایدز انجام می‌ شود. در صورت وجود هرگونه بیماری عفونی پزشک مربوطه اقدامات لازم برای کاشت مو را فراهم می کند.

از دیگر اقداماتی که قبل از کاشت مو به روش سلول های بنیادی انجام می‌ شود، می‌ توان به تست انعقاد خون اشاره کرد. چرا که اگر بیمار دچار انعقاد خون نامناسبی باشد می‌ تواند به مشکلات جدی و حاد در حین عمل برخورد کند.

هزینه کاشت مو با سلولهای بنیادی

هزینه کاشت مو به روش سلول های بنیادی تفاوت بسیار زیادی با سایر روش های کاشت مو دارد. در واقع هزینه کاشت مو به روش های جدید، هزینه برتر از روش‌ های گذشته می ‌باشد. چرا که نیاز به تجهیزات خاص و جدید دارد. این تجهیزات شامل دستگاه های سانتریفیوژ، دستگاه های مناسب و استریل برای نگهداری از سوپانسیون های گرفته شده می شود.

این روش کاشت مو، جدیدترین به روزترین روش کاشت مو در سراسر دنیا محسوب می ‌شود که قیمت آن بیشتر از سایر روش ها است. انجام این روش کاشت مو، نیازمند مهارت و تخصص پزشک مربوطه می باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های تماس بگیرید و زمان مشاوره دریافت کنید.

آیا برای تمام افرادی ک ریزش مو دارند مناسب است؟

ریزش مو یکی از شایع ترین اتفاقاتی می‌باشد که ممکن است در زمان های گوناگون برای افراد مختلف در هر سن و هر جنسیتی رخ دهد. ریزش مو می‌تواند به علت تغییر فصل، تغییر آب و هوا، اضطراب و استرس، وراثت، ژن، بیماری‌ های زمینه‌ ای، تغییر هورمون های مختلف در بدن، بارداری و شیردهی در زنان و… رخ دهد. همچنین کمبود برخی از مواد معدنی و ویتامین ها در بدن می تواند باعث ریزش مو شود.

به طوری کلی اگر به ریزش موی مقطعی و دوره ای مبتلا هستید، می بایست تحت نظر پزشک قرار گیرید و آزمایش های لازم را انجام دهید تا از دلیل ریزش موی خود مطلع شوید‌‌.

پزشک مربوطه با توجه به دلایل ریزش مو در ابتدا با کمک مکمل های غذایی، ویتامین ها و داروهای مختلف سعی می‌ کند تا ریزش مو را متوقف کند. در صورت عدم توقف ریزش مو و کم پشت شدن هرچه سریع تر مو، پزشک اقدامات لازم برای کاشت را انجام می ‌دهد‌.

اگر بیمار بانک موی مناسب برای کاشت مو نداشته باشد، برای کاشت مو می بایست از روش سلول ‌های بنیادی استفاده کند.

کلینیک کاشت مو با سلول های بنیادی

اکنون به پایان مقاله رسیده ایم و اطلاعات لازم در رابطه با مفهوم کلی کاشت مو به روش سلول های بنیادی، مزایا و معایب این روش، چگونگی انجام آن، مراقبت های قبل و بعد از عمل و… کسب کرده اید. حال می بایست به دنبال یک مرکز کاشت مو به روش نوین سلول های بنیادی باشید. مراکز معدودی در ایران وجود دارد که کاشت مو به این روش را انجام می‌ دهند.

کلینیک دائر یکی از معتبرترین مراکز کاشت مو در ایران محسوب می ‌شود که واقع در خیابان پاسداران- خیابان گیلان غربی- بعد از تقاطع اسلامی می ‌باشد. این کلینیک تمامی آپشن ها و ویژگی های یک مرکز کاشت موی خوب را دارا می باشد. این مرکز تمامی مجوزهای رسمی وزارت بهداشت و درمان را دارد. همچنین داشتن کادری متخصص و ماهر پرسنلی دلسوز و دوره دیده از دیگر نکات مثبت این مرکز کاشت مو می باشد.

کلینیک دائر مجهز به لوازم، ابزار و دستگاه های نوین و استاندارد می باشد. به علاوه این مرکز محیطی آرامش بخش و بهداشتی مهیا کرده است که امکانات رفاهی مراجعین در آن تامین می ‌شود.

به این مقاله چند امتیاز میدهید ؟

نظر خود را ثبت کنید

امتیاز این مقاله ۳٫۲ / ۵٫ تعداد امتیاز دهندگان ۹

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز میدهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا