مقالات

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن چیست؟

میکرودرم ابریژن یک روش زیبایی غیر تهاجمی به منظور بازسازی و لایه برداری  پوست و تجدید رنگ آن می‌باشد.با انجام این روش،پوست یک لایه جدید به همراه سلول های ‌جدید تولید کرده و با طراوت تر شفاف تر از قبل خواهد شد.

میکرودرم ابریژن می‌تواند ظاهر لک های  ناشی از نور خورشید،چین و چروک،خطوط ریز،لکه های پیری،زخم های آکنه  و سایر مشکلات مربوط به پوست را بهبود بخشد. این روش بدون درد و بیهوشی است که در نتیجه ریسک کمتری نسبت به روش های تهاجمی دارد.

میکرودرم ابریژن معمولا  بین ۵ تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد و‌ زمان پس از بهبودی خاصی ندارد و اکثر افراد بلافاصله پس از یک جلسه به فعالیت روزانه خود ادامه می‌دهند اما برخی از افراد ممکن است اثراتی مانند قرمزی و کمی تورم مشاهده کنند که این اثرات طی یک الی دو روز بعد از بین می‌روند. تحقیقات نشان داده است که میکرودرم ابریژن حتی می تواند به طور موقت جذب برخی از داروهای موضعی را از طریق افزایش نفوذپذیری پوست تسهیل کند.

میکرودرم ابریژن معمولا در کلینیک ها توسط پزشکان متخصص و سالن های زیبایی و گاهی هم در خانه انجام می‌شود که هر کدام تاثیر متفاوتی دارد هر چند که توصیه می‌شود خدمات پزشکی و زیبایی تا حد امکان زیر نظر متخصص صورت گیرد اما اگر قصد انجام این روش در خانه و سالن‌های زیبایی را دارید پیش از آن حتما با یک متخصص مشورت کرده و درباره عوارض پس از آن حتما تحقیق کنید.

میکرودرم ابریژن چگونه انجام میشود

میکرودرم ابریژن معمولا در کلینیک و توسط متخصص انجام می‌شود که معمولاً حدود یک ساعت به طول می‌انجامد. در این روش نیازی به استفاده از بیهوشی یا بی حس کننده و بستری شدن نیست.

برای شروع و انجام  میکرودرم ابریژن ، ابتدا باید روی یک صندلی نشسته و سپس پزشک ماده ای را روی صورتتان اسپری کرده و کار با دستگاه را شروع می‌کند.

حتما در نظر داشته باشید که صورتتان کاملا تمیز و فاقد هرگونه مواد آرایشی باشد.شما روی یک صندلی درازکش نشسته اید. در پایان درمان ، مرطوب کننده و همچنین ضد آفتاب روی پوست شما اعمال می‌شود.

استفاده از دستی نوک الماسی :

در این روش ، از یک قطعه دستی با نوک الماس  برای حذف ملایم سلولهای مرده و بقایای لایه بیرونی پوست استفاده می‌شود و پوست صاف و روشن تر به نظر می‌رسد. شدت عمق لایه برداری به فشار دست روی قطعه دستی با نوک الماسی بستگی دارد.این  روش معمولا برای نواحی حساس صورت مانند اطراف چشم ها کاربرد بیشتری دارد.

لایه بردار الماس برخلاف میکرودرم ابریژن کریستالی که جریان کریستال ها را روی پوست منفجر کرده و سپس آنها را از طریق مکش از روی پوست شما خارج می کند ، از یک قطعه دستی با نوک الماس دقیق برای لایه برداری ملایم پوست ،تشکیل شده است.

استفاده از  میکرودرم ابریژن کریستالی  احتمال دارد که پوست را پاره کرده یا حتی بعد از عمل در پوست بمانند و هنگام استفاده از کریستال‌ها  این روش می‌تواند بسیار نامرتب باشد اما لایه بردار الماس ایمن تر، ، ملایم‌تر   و تمیز تر است و هیچ اثری روی پوست باقی نمی‌گذارد.

لایه بردار الماس به آرامی  لایه های خارجی و  لایه های شاخی پوست را نابود کرده و هرگونه بقایای روی پوست مانند جوش های سر سیاه ، سر سفید  و خاک و آلودگی را از بین می‌برد.

استفاده از این دستگاه برای افرادی که دارای پوست  کدر ، پوسته پوسته ، خشک و دارای منافذ بسته اند،به شدت پیشنهاد می‌شود و می‌تواند به بهبود ظاهر لکه ها و چین و چروک های پوست کمک کند و همچنین با باز کردن منافذ ،شرایط نفس کشیدن برای پوست را مهیا می‌سازد.

روش لایه برداری با  الماس تقریبا ۳۵ الی ۴۵ دقیقه طول می‌کشد و شما می‌توانید در بازه زمانی حدود ۳۵ دقیقه شاهد نتیجه رضایت بخشی باشید و پس از آن برای داشتن یک روتین پوستی از سرم های پوستی،کرم ها و‌ تونر ها استفاده نمایید.استفاده از این دستگاه بسیار ایمن و بدون درد است نهایتا ممکن سایش بسیار کمی احساس کنید.

و در آخر این که شما می‌توانید هر ۲ الی ۴ هفته یکبار از لایه بردار الماس استفاده کرده و اغلب پس از اولین بار نتیجه آن را مشاهده کنید و‌ پوستی نرم‌تر و درخشان‌تر از قبل داشته باشید.

دستی نوک الماسی برای چه کسانی مناسب است

لایه بردار الماسی  خارجی ترین لایه سلول های مرده پوست را حذف می کند تا سلول های جدیدتر  و خطوط ریز و لکه های پوستی و اثرات زخم را به مرور کمرنگ تر و از بین می‌برد. افرادی که نمی‌توانند فعالیت های روزانه خود را به تعویق بیندازند،افرادی که پوستی حساس و مستعد آکنه دارند ،افرادی که پوستی با چین و چروک و اسکار دارند ،افراد مناسبی برای استفاده از این روش هستند.

علاوه بر این لایه بردار الماس برای افرادی که از هر نوع مشتق ویتامین A استفاده می‌کنند که گردش سلول ها را افزایش می‌دهد ، عالی است. شما هم زمان با لایه برداری الماس می‌توانید از روش های دیگر نیز استفاده کنید.

لایه برداری الماس به نفوذ بهتر اکسیژن و محصولات مرطوب کننده کمک می‌کند. این روش فوق العاده ای است که قبل از یک فتو فیس LED Lumi8 یا بسیاری از درمان های دیگر انجام می شود. در مرحله اول، پزشک سلامت کلی و پوست شما را بررسی می‌کند و سپس او بهترین رویکرد را برای نگرانی های خاص شما تعیین می‌کند.

میکرودرم ابریژن کریستالی:

در این روش از قطعه ای استفاده می‌شود که کریستال های بسیار ریزی را روی پوست پخش می‌کند و لایه سطحی پوست را خراشیده و سلول های مرده پوست را به درون خود می‌کشد. جنس این کریستال ها اکسید آلومینیوم است و میزان عمق لایه برداری کریستالی به شدت فشار دست پزشک و مشکل پوستی بیمار بستگی دارد.

این کریستال‌ها هیچ گونه آسیبی به پوست وارد نکرده بلکه باعث افزایش شدت جریان خود در پوست شده و در نتیجه پوست بازسازی و شاداب می‌شود.اما این روش اثرات و کاربردهای دیگری نیز مانند لایه برداری پوست ،بهبود منافذ باز،کاهش خطوط و چین و چروک های دور چشم،لب و گردن و کاهش اسکار و آکنه دارد.

نتایج درمانی می‌تواند تنها پس از یک جلسه قابل مشاهده باشد ، که این می‌تواند یکی از دلایل محبوبیت این روش باشد.اما برای نتیجه گیری بهتر،سعی کنید پس از درمان یک سری نکات را حتما رعایت کنید.این روش درمان عمیق است پس تا حد امکان تا ۷روز در معرض نور آفتاب قرار نگیرید و حتما از ضد آفتاب استفاده کنید.

به مدت حداقل ۲۴ ساعت از آرایش کردن خودداری کنید و معمولا عوارض این روش بسیار ناچیز است مانند تورم خفیف ، قرمزی ، خشکی یا خارش و با توجه به پوست هر کس متغیر است.

هیدرودرم ابریژن:

هیدرودرم ابریژن یک روش شیمیایی غیر تهاجمی و جدیدترین متد میکرودرم ابریژن است که فرآیند تولید کلاژن را تحریک کرده و جریان خون را به پوست به میزان حداکثری میرساند.

درمان هیدرودرم ابریژن HydraFacial نامیده می شود و از آب درمانی سفارشی استفاده می‌کند که رطوبت ، پپتیدها و سرم ها را برای لایه برداری و افزایش آب رسانی به پوست توزیع می‌کند.

درمان های ابریژن برای افزایش هیدراتاسیون در افرادی که دارای پوست خشک و تحریک شده هستند استفاده می‌شود اما برای همه انواع پوست قابل تنظیم و ایمن است. هیدرودرم ابریژن همچنین با پمپاژ مواد مغذی و پپتیدها به پوست ، ناخالصی ها را از طریق مکش ملایم از بین می‌برد. عوارض آن بسیار ناچیز بوده و نتیجه آن پس از درمان قابل مشاهده می‌باشد.

 

میکرودرم ابریژن مناسب چه افرادی است؟

اکثر مردم می‌توانند میکرودرم ابریژن را انجام دهند زیرا این یک روش مکانیکی است که  در آن از نور یا لیزر استفاده نمی‌شود و افراد با هر رنگ پوست می‌توانند با خیال راحت این درمان را انجام دهند.

این روش تا حدودی برای افرادی که دارای پوست کدر یا کم رنگ ، آکنه خفیف ، تغییر رنگ آکنه و زخم های آکنه بسیار سطحی هستند، مفید است. میکرودرم ابریژن ممکن است برای بیماران مبتلا به مشکلات سطحی پوست ،گزینه درمانی خوبی باشد.

افرادی که دارای اسکار آکنه عمیق تر هستند ممکن است انتظار یک سری درمان طولانی تر را داشته باشند یا احتمالا از درم ابریژن جراحی ، لایه برداری شیمیایی یا لیزر مجدد استفاده کنند. این روش در بهبود میکروسیرکولاسیون موثر می‌باشد. اگر از علائم ظاهری پیری و عیوب قابل مشاهده پوست ناراحت هستید ، برای برطرف کردن عیوب تان از این روش استفاده کنید.

علاوه بر موارد بالا میکرودرم ابریژن به افرادی که مشکلاتی مانند:

 • جوش های سر سیاه
 • میلیا
 • آکنه و لکه‌ها
 • خطوط ظریف و چین و چروک
 • منافذ باز
 • پوست خشک
 • موهای زخیم
 • افتادگی پوست دارند
 • جای جوش
 • رنگ و بافت ناهموار پوست
 • آسیب ناشی از آفتاب و آکنه روزاسه دارند،پیشنهاد می‌شود.

میکرودرم ابریژن برای چه افرادی مناسب نیست؟

با وجود غیر تهاجمی بودن این روش،بهتر است که اگر مشکلاتی مانند:

 • پسوریازیس
 • اگزما
 • پوست های بسیار حساس
 • روزاسه
 • سرطان پوست
 • تبخال یا زگیل
 • آکنه های فعال که درمان بدتر آن ها را ملتهب تر می‌کند.
 • دیابت کنترل نشده

اگر از داروهای ضدجوش استفاده می‌کنید و اگر باردار هستید بهتر است از انجام این روش صرفه نظر کرده و یا پیش از آن با پزشک متخصص مشورت کنید.

عوارض میکرودرم ابریژن:

میکرودرم ابریژن ایمنی بالایی دارد و عوارض آن بسیار محدود است زیرا میکرودرم فقط روی اپیدرم که بیرونی ترین لایه پوست است ، تأثیر می‌گذارد. به عنوان یک قاعده کلی ، هرچه مزایای یک درمان زیبایی بیشتر باشد ، خطرات و عوارض جانبی آن نیز بیشتر است اما خطرات احتمالی با درمان های تهاجمی تر مانند درم ابریژن و لیزر بسیار بیشتر از میکرودرم ابریژن است.

عوارض جانبی احتمالی میکرودرم ابریژن شامل موارد زیر است:

 • -سفت شدن پوست
 • -ساییدگی های کوچک پوست
 • -ورم پوست
 • -عفونت
 • -جوش

افزایش رگ های خونی (تلانژکتازی):

این احتمال وجود دارد که رگ های خونی(تلانژکتازی)افزایش یابند به ویژه اگر پوست بسیار نازک،اسکلرودرمی،لوپوس،آسیب دیدن شدید ناشی از نور خورشید یا سایر شرایطی باشد که پوست شما به طور غیرمعمول شکننده شده باشد.

هیپر پیگمانتاسیون پس از التهاب:

میکرودرم بیش از حد تهاجمی ممکن است باعث شکستگی در پوست و در نتیجه هیپرپیگمانتاسیون پس از التهاب شود.از آنجایی که میکرودرم ابریژن تنها باعث برداشتن سطحی پوست می شود ، اگر عمل به درستی انجام شود ، ایجاد اسکار و تغییر رنگدانه بسیار نادر است.

قرمزی پوست:

عمل لایه برداری یا اصطکاک بین پوست و دست ، جریان خون را در مویرگ های نزدیک به سطح پوست افزایش می‌دهد و در نتیجه گشاد شدن مویرگ ها از طریق پوست قابل مشاهده بوده و باعث قرمزی پوست می‌شوند.پوست شما چند ساعت پس از میکرودرم ابریژن به رنگ طبیعی خود باز می‌گردد. اگر پوست حساسی دارید ، ممکن است متوجه قرمزی پوست شوید که کمی بیشتر از یک روز طول می کشد.

کبودی:

برخی از کبودی ها پس از درمان میکرودرم ابریژن قابل مشاهده بوده و به دلیل فشار ایجاد شده توسط ضمیمه مکش دستگیره می‌باشند.در صورت مصرف داروهای رقیق کننده خون،درمان ناحیه های دارای پوست نازک مانند دور چشم احتمال کبودی بیشتر وجود دارد.

بیش از حد لایه برداری یا اعمال فشار بیش از حد با دستگیره میکرودرم ابریژن ممکن است مویرگ های زیر سطح پوست شما را پاره کند.هنگامی که با اثر مکش خلاء دستگاه ترکیب می شود ، مویرگ های پاره‌شده به سطح پوست نزدیک شده و بیشتر نمایان می‌شوند.

در حالی که برخی از کبودی ها اجتناب ناپذیر است ، شدت آن بستگی به مهارت اپراتور دستگاه دارد. مانند سایر عوارض جانبی ، کبودی باید ظرف چند ساعت تا یک روز پس از درمان برطرف شود.

ایجاد حساسیت:

اگرچه میکرودرم ابریژن ملایم است اما با برداشتن لایه سطحی پوست ، آن را زخمی می کند. پوست شما ممکن است برخی از علائم مشابه آفتاب سوختگی را نشان دهد ، مانند حساسیت و حساسیت بیشتر به محرک های خارجی و لمس. احساس حساسیت در عرض چند ساعت پس از درمان کاهش می‌یابد.

ظاهر شدن پتشیا:

پتشیا لکه های کوچک رنگی ای هستند که ممکن است پس از میکرودرم ابریژن روی پوست شما ظاهر شوند.به احتمال زیاد این روش باعث شکستگی جزئی در رگ های خونی سطحی صورت می شود.علائم پتشیا ممکن است تا دو هفته پس از درمان باقی بماند.

خشک شدن پوست :

ممکن است پس از درمان پوستتان دچار خشکی، پوسته پوسته یا خارش  شود.اگر پوست چرب یا مختلط دارید ، ممکن است خشکی پوست چندان مشهود نباشد ، اما ممکن است پس از جلسه میکرودرم ابریژن متوجه کاهش موقت چربی شوید.

پس از چند روز مراقبت و رعایت رژیم مراقبت از پوست  ، هر گونه خشکی باید برطرف شود و پوست شما باید به حالت عادی بازگردد.

 

فواید و کاربرد های میکرودرم ابریژن:

میکرودرم ابریژن‌ کاربردهای زیادی دارد که در ادامه به توضیح مختصر آن‌ها میپردازیم:

میکرودرم ابریژن برای لک صورت و آکنه

میکرودرم ابریژن برای انواع خاصی از آکنه که باعث ایجاد گودال در پوست می‌شود ، بهتر عمل می‌کند. این روش درمانی فقط برای زخم های آکنه ای که در مقابل اپیدرم قرار دارند کار می کند. این باعث بهبود جای زخم های برف گیر نمی شود ، که عمیق تر از سایر زخم های آکنه هستند.

میکرودرم ابریژن برای جای جوش

میکرودرم ابریژن همچنین ممکن است برای افرادی که با جوشهای خفیف تا متوسط ​​فعال سروکار دارند  نیز می‌تواند مفید باشد. این روش علاوه بر از بین بردن سلول های مرده پوست که می توانند منافذ را مسدود کنند ، چربی اضافی این منافذ را نیز کاهش می‌دهد.

میکرودرم ابریژن برای منافذ باز پوست

افرادی که دارای پوستی چرب و مستعد جوش اند بیشتر از دیگران منافذ باز را  در نقاط مختلف صورت شان مشاهده می‌کنند که با بهره گیری از روش میکرودرم ابریژن می‌توانند این منافذ باز را از بین ببرند.

سوختگی بر اثر آفتاب:

اگر جزو افرادی هستید که ساعت های طولانی  بدون ضدآفتاب در معرض نور خورشید قرار دارید ،قطعا شاهد سوختگی و لکه های آن هستید که برای درمان آن می‌توانید از روش میکرودرم ابریژن بهره مند شوید.

بازسازی و پاکسازی پوست:

تحریک بازسازی پوست به طور طبیعی که نتیجه آن تحریک افزایش جریان خون وتولید سلول های جدید است،از دیگر مزایا می‌باشد.

با تراشیده شدن سطح پوست به وسیله سری الماس و کریستال،سلول های مرده و آلودگی ‌های پوست از بین رفته و پوست کاملا پاکسازی می‌شود.

تولید کلاژن:

میکرودرم ابریژن در تحریک تولید کلاژن نقش مهمی دارد.کلاژن ماده ای است که انعطاف پذیری پوست را افزایش داده و بافت های مختلف بدن را متصل می‌سازد.

میکرودرم ابریژن برای ترک پوستی

میکرودرم ابریژن می‌تواند در برابر نشانه هایی که با افزایش و کاهش وزن چشمگیر به دست می آوریم بسیار موثر باشد. می تواند بر روی کشش های قدیمی و جدید به طور یکسان کار کند، اما اگر سریعاً متوجه آنها شوید شاهد نتایج بهتری خواهید بود.

از بین بردن ترک های پوستی با میکرودرم ابریژن

مراقبت ها و توصیه های پیش از درمان:

با وجود این که این روش شامل جراحی نبوده و غیر تهاجمی می‌باشد اما بهتر است که پیش از انجام آن با ابتدا با متخصص مشورت کرده و نکات زیر را رعایت کنید:

 • از یک یا دو هفته قبل از هر روشی از جمله اپیلاسیون و کرم های مو بر که پوستتان را تحریک می‌کند،دوری کنید.
 • حداقل ۱۴ روز قبل از درمان ،از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و یا استفاده از سولار خودداری کنید.
 • از دو هفته پیش از درمان،مصرف داروهایی مانند راکوتان را قطع کنید.
 • استفاده از رتینوئیدهای موضعی را حداقل ۳_۵ روز قبل از درمان قطع کنید.
 • سابقه تبخال یا تبخال ممکن است قبل از درمان به نسخه ضد ویروسی نیاز داشته باشد.
 • برخی از داروها یا مکمل ها ممکن است حساسیت را افزایش دهند پس درباره مصرف آنها با پزشک خود مشورت کنید.
 • لطفاً حداقل ۷روز قبل از درمان از هرگونه لیزر یا درمان الکترولیز (از هر نوع) اجتناب کنید. مگر اینکه توسط متخصص زیبایی توصیه شده باشد.
 • مصرف داروهای رقیق کننده خون پیش از درمان بهتر است که قطع شود.
 • حداقل ۳روز قبل از درمان ، مصرف Retin-A یا Retinols و هرگونه داروی ضدالتهاب را متوقف کنید.
 • (در آقایان)لطفاً از تراشیدن در روز درمان خودداری کنید.
 • اگر سابقه هرپس سیمپلکس (زخم سرد) دارید ، ممکن است به داروهای پیشگیرانه نیاز داشته باشید. این روش می تواند قسمتی از ضایعات تبخال را در بیمارانی که قبلاً دچار آن شده اند ایجاد کند.
 • از تزریق توکسین بوتولینوم پیش از درمان اجتناب کنید.

مراقبت ها و توصیه های پس از درمان:

برای به حداکثر رساندن اثرات درمان ، ایده خوبی است که از هر چیزی که می‌تواند به پوست شما آسیب برساند یا تحریک کند بپرهیزید و به توصیه های زیر  عمل کنید:

 • پس از هر جلسه لایه برداری ، باید حداقل چند روز از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب شود.
 • قبل از بیرون رفتن در معرض نور آفتاب ، باید از لوسیون ضد آفتاب با SPF بالا استفاده شود.
 • بهتر است که تا یک هفته از روش ها و کرم های لایه بردار استفاده نشود.
 • تا ۱_۲روز از شنا کردن در استخرهای کلر دار بپرهیزید.
 • سعی کنید تا چند روز پس از درمان از آرایش کردن اجتناب کنید و پوست خود را کاملا تمیز حفظ کنید.
 • مرطوب کننده یا هر محصول دیگری که توسط متخصص زیبایی توصیه شده است ، باید به مدت ۴_۶ روز استفاده شود تا نتایج موثری از میکرودرم ابریژن به دست آید.
 • تا چند روز پس از درمان از انجام ورزش های سنگین که باعث قرمزی پوست شده پرهیز کنید و آب‌ فراوان بنوشید.
 • سعی کنید که از رتینول ها ،رتینوئیدها و لایه بردارهای شیمیایی استفاده نکنید.
 • از شوینده ها و کرم و سرم های پوستی قوی استفاده نکنید و فقط کرم ها و شوینده های تجویز شده را مصرف نمایید.
 • در صورت نیاز از کمپرس سرد استفاده کنید.

تعداد جلسات میکرودرم ابریژن:

این روش را می‌توان با مسواک زدن مقایسه کرد.با  مسواک زدن ، ذرات غذا ، پلاک و باکتری هایی که در طول روز روی دندان ها رشد کرده را می‌توان از بین برد‌ که این باعث سلامت دندان شده و دندان ها را سفید و براق نشان می‌دهد. میکرودرم ابریژن همین کار را روی پوست انجام داده و سلول های مرده پوست را حذف می‌کند.

پوست انسان هر ۳۰ روز یکبار خود را بازسازی کرده و این بدان معناست که اثرات میکرودرم ابریژن موقتی است و به طور کلی درمان ها  باید هر دو تا چهار هفته تکرار شوند. به طور متوسط ​​، بین شش تا دوازده جلسه طول می کشد تا فرد نتایج دلخواهش را مشاهده کند.

البته که تعداد جلسات لازم در افراد مختلف متفاوت است چرا که جنس و ضخامت و مشکلات افراد با یکدیگر فرق دارد.

میکرودرم ابریژن خانگی

این روش هم در کلینیک ها توسط متخصصان و‌ هم در سالن های زیبایی و حتی در منزل توسط کیت ها و‌ دستگاه هایی انجام می‌شود.

این دستگاه ها و کیت های میکرودرم ابریژن خانگی به طور کلی ضعیف تر از درمان های حرفه ای در کلینیک ها عمل می‌کنند و نمی‌توانند عمق ساییدگی پوست را تشخیص داده  یا به عنوان میکرودرم ابریژن حرفه ای ،سلول های مرده پوست را از بین ببرند.

امروزه شرکت هایی مانند Neutrogena و Loreal کیت های میکرودرم ابریژن را تولید می‌کنند.

در میکرودرم ابریژن در خانه معمولا از اسکراب و‌ کرم استفاده می‌شود که جزء اصلی فعال در کرم ها ممکن است شامل بلورهای اکسید آلومینیوم باشد که در تجهیزات حرفه ای استفاده می‌شود.

محصولات دیگری از جمله پارچه های میکرودرم ابریژن در بازار یافت می‌شوند که این پارچه ها از میکرو الیاف پارچه های محکم بافته شده ، پوست را ساییده و سلول های سطحی را از بین می‌برد تا به نتیجه رویش مجدد پوست برسد. جلسات توصیه شده برای درمان  در خانه بستگی به وضعیت پوست بیمار دارد. افرادی که مشکلات پوستی جدی دارند باید حداقل یکبار در ماه باشد

سن مناسب :

در این روش محدودیت و‌ جنسیت خاصی وجود ندارد.

در حالت کلی  کودکان بالای ۱۲‌سال تا بزرگسالان ۷۰ ساله می‌توانند میکرودرم ابریژن را  انجام دهند. در حالی که حداکثر سن وجود ندارد ، پوست بالغ بالای ۷۰ سال ممکن است کمی بیشتر در معرض کبودی و سایش قرار داشته باشد.افراد زیر ۱۲سال نیز گاهی تحت مراقبت متخصص پوست یا جراح پلاستیک تحت درمان قرار می گیرند.

میزان ماندگاری :

میکرودرم ابریژن یک راه حل دائمی نیست ، اما دارای اثرات طولانی مدت است که می‌تواند برای چندین ماه قابل مشاهده باشد. به طور کلی بین ۳ تا ۶ ماه دوام دارد اما اگر بیمار مراقبت های لازم را انجام‌ دهد ، می‌تواند حدود یک‌ سال شاهد نتایج و اثرات این روش باشد اما اگر بیمار توصیه های لازم را رعایت نکرده و  به طور دائم در معرض آفتاب و سایر آلاینده هایی قرار گیرد که می توانند به پوست آسیب برسانند ، آثار دوام نخواهد داشت.

قیمت میکرودرم ابریژن:

قیمت میکرودرم ابریژن بر اساس نوع و‌ مشکل پوستی بیمار،تعداد جلسات درمان،کلینیک مشخص شده و متخصص،تعیین می‌شود بنابراین هزینه این روش در افراد مختلف می‌تواند متفاوت باشد.

به طور کل هزینه روش های غیر تهاجمی پایین تر از روش های تهاجمی بوده است.

به این مقاله چند امتیاز میدهید ؟

نظر خود را ثبت کنید

امتیاز این مقاله ۰ / ۵٫ تعداد امتیاز دهندگان ۰

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز میدهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا