• فارسی
  • English
  • Arabic
  • آدرس : پاسداران، خیابان گیلان غربی، بعد از تقاطع اسلامی، کلینیک دائر
  • 22577733
تقویت مو به روش PRP

PRP وتقویت مو به روش(پلاسما غنی از پلاکت)

PRP یا Platelet Riched Plasma

PRP در واقع پلاسمای غنی از پلاکت است.پلاکت ها که یکی از اجزای تشکیل دهنده ی خون هستند، از پلاسما جدا می شوند و با افزودن ماده ی فعال کننده ای عوامل رشد متعددی از آنها آزاد می شود که این عوامل رشد باعث تحریک سلول های بنیادی موسوم به فیبروبلاست ها، تشکیل کلاژن و رگ های جدید و همچنین تحریک رشد فولیکول های مو می شوند.این روش درمانی غیر از درد گذرا در حین تزریق، کبودی و تورم که در نواحی دور پلک وضوح بیشتری دارد،عارضه ی جانبی دیگری ندارد و با توجه به اینکه از خون خود فرد برای درمان استفاده می شود، امکان بروز واکنش های آلرژیک وجود نداشته . پس از ۶ تا ۸ هفته می توان منتظر بروز آثار بالینی این روش شد و این اثرات طی ۶ ماه بیشترین وضوح خود را خواهند داشت.

 

 کاربردهای PRP:

ترمیم پارگی تاندون ها، بهبود و تسریع ترمیم زخم ها، کمک به درمان زخم پای افراد دیابتی، تسریع اثر جراحی های لیفتینگ صورت، درمان ریزش مو و بخصوص ریزش های متعاقب استرس یا سوختگی، بهبود تسریع زخم در جراحی زیبائی پلک(بلفاروپلاستی)، جوان سازی پوست و بهبود چین و چروک های صورت و آسیب های ناشی از اثر نور خورشید بر پوست. طبق مطالعات انجام شده تا به حال بیشترین اثر این روش در طاسی در مراحل نخستین ریزش مو(تیپ ریزش مردانه زیر ۴ ویا تیپ های ۱ و ۲ ریزش موی زنانه) و همچنین در  کسانی بوده است که در ابتدا تحت عمل پیوند مو انجام دادند.

 PRP برای چه افرادی تجویز نمی شود؟

کسانی که بیماری های تب دار عفونی یا ناشناخته دارند، زنان باردار و شیرده، بیماران مبتلا به هرنوع اختلال ایمنی بدن، بیماران مبتلا به بدخیمی یا در حال شیمی درمانی یا پرتودرمانی، افرادی که تحت درمان با آسپیرین یا داروهای ضدانعقاد دیگر هستند، بیماران مبتلا به اختلالات انعقادی خونی، افرادی که هموگلوبین خونشان کمتر از ۱۰ باشد، افراد سیگاری یا الکلی، کسانی که از داروهای کورتونی استفاده می کنند، مبتلایان به هر نوع بدخیمی در بدن و افراد دیابتی کنترل نشده

تزریق PRP برای کاهش ریزش مو:

 روش بسیار مناسبی برای افرادی است که موهایشان شروع به نازک شدن کرده است.روش تزریق برای موها در هر جلسه بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه طول می کشد. برای کسب بهترین نتیجه، معمولا نیاز به ۳ تا ۶ جلسه درمانی با فاصله ۶ تا ۸ هفته است. . همچنین این روش برای مردانی که ریزش موی آندروژنیک (طاسی الگوی مردانه) و خانم هایی که چنین ریزش مویی دارند، بسیار مناسب است. این روش را می توان به تنهایی برای بهبود رشد موها یا به همراه جراحی پیوند مو برای رشد موهای سالم تر و ضخیم تر انجام داد. مطالعات نشان داده است که این روش نه تنها موجب تحریک رشد فولیکول های مو و رشد موهای جدید در نواحی آسیب دیده می شود، بلکه قرمزی پوست سر، پوسته پوسته شدن و ناراحتی ناشی از تورم را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

مزایای PRP در کاهش ریزش مو عبارتند از:

روشی ساده و غیر جراحی

تزریقات متعدد در زمانی کوتاه

ایمن (هیچ گونه خطر آلرژی و واکنش به ماده تزریقی وجود ندارد)

دوره بهبودی سریع

انتخاب با شماست…به منظور مشاوره ی بیشتر با هدف داشتن موهایی به شکل لشکر سیاه ویژگی ها ی ریزش مو خود را از طریق سایت  و یا از طریق دایرکت اینستا گرام کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی تناسب اندام دائر  و بفرستید و یا با شماره های ۲۲۵۷۷۷۳۳-۰۲۱ و یا ۲۲۵۷۷۷۳۴-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

ارسال دیدگاه و نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان و تعیین وقت